RX550 LoL'de 50 FPS veriyor

RyxelPro

Hectopat
RX550 sistemim var. Önceden hiç FPS problemim olmuyordu fakat oyuna girdiğim anda 50 FPS üstüne çıkmıyor ve oyunu oynatmıyor. Droplar giriyor, ne yapmam gerekiyorsa yaptım. İşlemci darboğaz oluyor dediler, baktım olmuyor. Ekran kartı güncelle dediler yaptım olmadı, yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    52,2 KB · Görüntüleme: 20
1. Cmd'yi yönetici olarak çalıştırıp bunu yazın. bcdedit /deletevalue useplatformclock
2. Aygın yöneticisini açıp, sistem aygıtlarına gir. Yüksek duyarlılık olay süre ölçerini devre dışı bırak. Büyük ihtimalle sorunun çözülecektir.

Bu konudan alıntı yaptım. High Precision Event Timer ve Oyun Performansına Etkisi.

Dosya Ekleri

• unknown_2022.10.07-19.39.png
    unknown_2022.10.07-19.39.png
    9,1 KB · Görüntüleme: 24
Evet Aygıt Yöneticisi'ni hallettim LoL'e girip FPS farkı olmuş mu test edeceğim şimdi.
Senin gibi birisinin sorunu çözmüştüm. Aynı şekilde.

Senin gibi birisinin sorunu çözmüştüm.

Çok teşekkür ederim BIOS ayarlarını da yapıp test edeceğim ayrıca Aygıt Yöneticisi ayarı ile FPS artışı ve ani FPS düşme sorunu azaldı.

Senin gibi birisinin sorunu çözmüştüm. Aynı şekilde.

Hocam düzelmedi ya oyunun ortasında takım savaşında yine 30 FPS'ye düşüyor bıktım gerçekten ne yaptıysam düzelmedi.

Hocam ilk mavi ile çizdim sürücüyü deneyin olmadı sarı ile çizdimi dene.

Hocam vallahi ne denediysem olmadı en sonunda format attım bakalım şimdi neler olacak.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı