RX550 oyunlarda yırtılma ve FPS düşüşü

oguzfuri1

Centipat
Merhabalar ben 2 gün önce Asus Arez PH Radeon RX550 2GB 128Bit GDDR5 Ekran Kartı Fiyatı bu ekran kartından aldım ve işlemcim de AMD Phenom II X4 965 kullandığım monitör ise 60Hz 1376x768 bir monitör. Ekran kartını kasaya monteledim ve oyun testi için oyuna girdiğimde FPS'te düşüş vardı ve oyunda böyle yırtılma tarzı şeyler oluyordu. Arkadaşıma sorduğumda ekran kartından Max performans almak için 1080 monitör almamı söyledi sizce ne yapmalıyım?
Not: Bu ekran kartını almadan önce Zotac GEFORCE GT 9800 1gb kullanıyordum ve hiçbir sorun yoktu.

Son düzenleme:
Ekran kartı zaten giriş seviyesi güçlü değil pek FPS kaç? Hangi ayarlar hangi oyun?
Ama kullandırım zotac geforce 9800 gt 1gb ile oyunu 100 fpste akıcı oynuyordum. Ama bu ekran kartını kullanmaya başlayınca ekran yırtılmalar oluyor,oyunu oynarken sürekli takılmalar oluyor ve monitör biraz bulanık hissiyatı verdi bana ki öyle gibi.
Monitörün desteklemediği çözünürleğe çekiyorsundur, FULL HD bir monitöre geç, fazla fps verdiği için ekranda yırtılma normal. AYARLARI YÜKSEĞE ÇEK FPS 120 SABİTLE.
Monitör değiştirmem şart mı? Ve ucuza monitör önerebilir misiniz?

Ama kullandırım zotac geforce 9800 gt 1gb ile oyunu 100 fpste akıcı oynuyordum. Ama bu ekran kartını kullanmaya başlayınca ekran yırtılmalar oluyor,oyunu oynarken sürekli takılmalar oluyor ve monitör biraz bulanık hissiyatı verdi bana ki öyle gibi.

Monitör değiştirmem şart mı? Ve ucuza monitör önerebilir misiniz?
Dönüştürücü kullanıyorsan onunlada alakalı olabilir en temizi 1080p Monitör almak, forumda 2. el satım bölümü var oraya göz gezdir ucuza bulursun.

Dönüştürücü kullanıyorsan onunlada alakalı olabilir en temizi 1080p Monitör almak, forumda 2. el satım bölümü var oraya göz gezdir ucuza bulursun.
2.el alım satım bölümü çok karışık filtreleme var mı daha kolay bulmam için?
son olarak SAMSUNG LCD MONİTÖR FULL HD B2230H - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 766228982 bu monitörü alsam sorunum düzelir mi ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı