RX550 Quad Q8300 CPU'ya overclock yapmama izin vermiyor

DeathStroker

Centipat
Arkadaşlar ekran katım CPU ya overclock yapmama izin vermiyor. Voltajsız overclock uyguladığım zaman ekrana görüntü gelmiyor, bazende ekran kartı fanı çok hızlı dönüp yüksek bir ses çıkarıyor ama eski ekran kartımı taktığımda 2.50 ' den 3.00 ' a kadar rahat bir şekilde çekebiliyorum, diger ekran kartında 2.55 'e bile ceksem aynı problemle karşılaşıyorum, yardımlarınızı bekliyorum.

Anakart - G31M ES2l.
CPU - Quad Q8300 2.50 GHz.
GPU - Arez RX550 2 GB versiyon.
Eski GPU - GeForce GT420 2 GB.

Son düzenleme:
güç kaynağın nedir ?
belki rx550 ile overclok yaptığın zaman besliyemiyordur sistemi

12 x 19 = 228w verebiliyor güç kaynağınız . Kaliteli bir marka olmaması sebebiyle değerleri de tam karşılayamayabilir.

q8300 95w tdp ye sahip , rx550 içinse 65w tdp diye gördüm internetten. Güç kaynağınız overclok ile sistemi besliyemiyor diye düşünüyorum ben.

12 x 19 = 228w verebiliyor güç kaynağınız . Kaliteli bir marka olmaması sebebiyle değerleri de tam karşılayamayabilir.

q8300 95w tdp ye sahip , rx550 içinse 65w tdp diye gördüm internetten. Güç kaynağınız overclok ile sistemi besliyemiyor diye düşünüyorum ben.
Aynen olabilir zaten RX550 minimum 300W istiyor diye biliyorum, ozaman GPU' hariç diğer parçaları değişene kadar mecbur 2.50' de kullanacağım. Hafif bir darboğaz söz konusu 2.70' civarı yapsam rahatlayacak gibi ama izin vermiyor bir türlü 2.55' e bile yani. Her neyse güç bölümünden %90 - %100 vereceğim tek çare bu gibi şu an.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı