RX550 sistemde Valorant kasıyor

Sistemin kötü, oyunun optimizasyonu normal. O işlemci ve RAM ile düşüşler, akıcı olmayan performans normaldir.

Çok optimizasyon sıkıntısı var evet. 10105F ve 1050 Ti gibi giriş seviyesi bir sistemde bile yağ gibi akıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Giriş seviyesi sisteme bak maaşalah.

Turbox sistem gibi geldi. RX 470 ile 200 civarı FPS alarak oynuyorum.
Gözünüzü seveyim yapmayın arkadaşlar oyun optimizasyon sıkıntılı yazıp kaçmayın konudan. Gereksiz mesaj atmış oluyorsunuz yani.
İşlemci farkı hocam işte, daha birçok kişi Valorant'ın doğrudan ekran kartından beslenmediğini öğrenemedi, şimdi o RX550 ile 5600X işlemci kullansa eminim aldığı performans 3-4 katına çıkacak, benzer fark sizdeki RX470 ile de görülebilir mesela 👍🏻

Arkadaş CS:GO'da yüksek ayarlarda 120 FPS alırken, Valorant'ta 40 FPS alması sizce de saçma değil mi?

CS:GO ile Valorant'ın ne grafikler, ne ekranda çizilen efektler ne de gereksinimleri aynı. CS:GO motoru iyidir yalan yok ama ikisi de rekabetçi diye aynı donanımlarda benzer performans vermelerini beklemek yanlış. Konu sahibinin işlemcisi bayağı eski, işletim sisteminin ve sürücülerinin düzgün kurulu olup, sistemini çöp programlarla doldurup doldurmadığını bile bilmiyoruz.

Giriş seviyesi sisteme bak maşalah.

Birisi 1300 TL'lik işlemci diğeri 6 yıllık ekran kartı. İyi bile söyledim. 2022 yılında 2010 model sistem mi yazayım giriş seviyesine?

CS:GO ile Valorant'ın ne grafikler, ne ekranda çizilen efektler ne de gereksinimleri aynı. CS:GO motoru iyidir yalan yok ama ikisi de rekabetçi diye aynı donanımlarda benzer performans vermelerini beklemek yanlış. Konu sahibinin işlemcisi bayağı eski, işletim sisteminin ve sürücülerinin düzgün, çöp programlar kurup kurmadığını bile bilmiyoruz.

Birisi 1300 TL'lik işlemci diğeri 6 yıllık ekran kartı. İyi bile söyledim. 2022 yılında 2010 model sistem mi yazayım giriş seviyesine?

Kasan oyun 3A bir oyun değil ki? Valorant'tan bahsediyoruz o sistemin normalde onu kaldırması lazım ama optimizasyon sıkıntısı var. Eskiden FX 4100 ve GT 420 bile rahat rahat oynatıyordu Valorant'ı.

Sistemin kötü, oyunun optimizasyonu normal. O işlemci ve RAM ile düşüşler, akıcı olmayan performans normaldir.

Çok optimizasyon sıkıntısı var evet. 10105F ve 1050 Ti gibi giriş seviyesi bir sistemde bile yağ gibi akıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dostum akıcı hiç olmuorki zaten fortnitetta bile 1920x1080 çözünürlükte Low ayarlarda 90-100 arası oynuoyorum CS:GO'da akıcı god of warda bile 30-40'ı zorluorum ama bu Valorant bana mısın demior.

Turbox değil kendim toplamıştım eskiden.

RAM'lerin tek kanal ve hızı düşük öncelikle bütçe ayırıp bunu düzeltmen lazım. Sisteminde işlemciyi sömürecek tüm arka plan uygulamalarından kaçınmalısın. Windows dahil her şey güncel olmalı evet buna BIOS da dahil. Ben işletim sistemimi iyi kullanamıyorum içerisi rezil halde, hatalardan geçilmiyor dersen yedeklerini alıp direkt format atarak temiz bir şekilde başlayabilirsin.

Yanlış olmasın AMD A10 7860k aşağı yukarı 90-110 FPS arası verebilecek bir işlemci Valorant'ta ama gereksinimleri önceki mesajımda da dediğim gibi CS:GO'ya kıyasla farklı olduğundan bu tarz sorunlardan, eksikliklerden daha kolay etkileniyor.

God of War'ı zorlaman çok normal çünkü ekran kartı tüm yükü üzerine aldığından işlemcinin etkisi ikinci planda kalıyor.

@enderabi666 ne kadar ekmek o kadar köfte. Şimdi o sistemin istersen suyunu çıkar yağ gibi 200FPS+ beklemek imkansıza yakın bir şey olur ancak alması gerektiği değerlerden daha aşağı değerler elde ediyorsa @kino boşa konuşmuyor yukarıda, sistemde arka planda neler olup bittiği konusunda gram fikrimiz olmadığı gibi benzer olasılığı sıcaklık gibi termal parametreler için de değerlendirme altına alabiliriz ama yine söylemekten kendimi alamayacağım o işlemciden mucize eseri bir performans beklememek gerek, ortalama alacağı maksimum 90-100 FPS civarı.

RAM'lerin tek kanal ve hızı düşük öncelikle bütçe ayırıp bunu düzeltmen lazım. Sisteminde işlemciyi sömürecek tüm arka plan uygulamalarından kaçınmalısın. Windows dahil her şey güncel olmalı evet buna BIOS da dahil. Ben işletim sistemimi iyi kullanamıyorum içerisi rezil halde, hatalardan geçilmiyor dersen yedeklerini alıp direkt format atarak temiz bir şekilde başlayabilirsin.

Yanlış olmasın AMD A10 7860k aşağı yukarı 90-110 FPS arası verebilecek bir işlemci Valorant'ta ama gereksinimleri önceki mesajımda da dediğim gibi CS:GO'ya kıyasla farklı olduğundan bu tarz sorunlardan, eksikliklerden daha kolay etkileniyor.

God of War'ı zorlaman çok normal çünkü ekran kartı tüm yükü üzerine aldığından işlemcinin etkisi ikinci planda kalıyor.

RAM konusunda hak veriorum RAM'im eski onu değiştireceğim DDR4 3200MHz yapmayı dusnuyorum 16 ya yükselteceğim Dual channel DDR3 çok geri kalıor.

@enderabi666 ne kadar ekmek o kadar köfte. Şimdi o sistemin istersen suyunu çıkar yağ gibi 200FPS+ beklemek imkansıza yakın bir şey olur ancak alması gerektiği değerlerden daha aşağı değerler elde ediyorsa @kino boşa konuşmuyor yukarıda, sistemde arka planda neler olup bittiği konusunda gram fikrimiz olmadığı gibi benzer olasılığı sıcaklık gibi termal parametreler için de değerlendirme altına alabiliriz ama yine söylemekten kendimi alamayacağım o işlemciden mucize eseri bir performans beklememek gerek, ortlama lacağı maksimum 85-90 FPS.

Konu sahibi diğer oyunlarda sorun yaşamadığını söyledi. Zaten benzer bir sistem bende de vardı oyun droptan oynanmıyordu.
Önceden açtığım konu.

Yeni konular

Geri
Yukarı