RX 5500 XT 8 GB FPS düşüşü

Kendini çok bilmiş sanan sizsiniz ben değilim. Çünkü araştırma yapmayan taraf sizsiniz. Saat 22.20 bu arada saate de bakmıyorsunuz sanırım, İyi Geceler.

Arkadaşlar son zamanda oyunlarda FPS drop yemeye başladım.
Biraz araştırdım anakart ısısına bak falan denilmiş forumlarda.
Isım çok mu yüksek, yüksekse ne yapmalıyım?
B-450M Pro.
RX5500 XT 8 GB.
R3 3100.

Ekran Görüntüsü (1).png

Ekran Görüntüsü (1).png

Son düzenleme:
Maksimum 75 dereceye ulaşmış, bu değere Valorant oynarken ulaştıysa evet yüksek. Sistemine sahip biri 1080p Ultra ayarlarda 60 derece ısınıyor işlemcisi. Birçok sıcaklık düşürme yöntemi var. Termal macun yenileyebilirsiniz, manuel fan ayarı çekebilirsiniz, CPB kapatabilirsiniz, UV işlemi uygulayabilirsiniz.

İşlemcinize OC yapıyor musunuz?

Edit: OCCT indirip sistemi test etmenizi öneririm.
Hayır.
Değerler hangi aralıkta olmalı?
Maksimum 75 dereceye ulaşmış, bu değere Valorant oynarken ulaştıysa evet yüksek. Sistemine sahip biri 1080p Ultra ayarlarda 60 derece ısınıyor işlemcisi. Birçok sıcaklık düşürme yöntemi var. Termal macun yenileyebilirsiniz, manuel fan ayarı çekebilirsiniz, CPB kapatabilirsiniz, UV işlemi uygulayabilirsiniz.
Teşekkürler,deneyeceğim.

Siz test edip atın biz değerlendiririz. Son sürüm yüklemeyin yüklerken sorun yaşayabilirsiniz. 6.2.0 sürümünü indirin, Power testi yapın 10 dakika. Sağdan sıcaklıkları kontrol edin, işlemci 94-95 ekran kartı 80 üstüne çıkarsa sonlandırın.
Ekran kartı sıcaklığı görünmüyor.
Siz test edip atın biz değerlendiririz. Son sürüm yüklemeyin yüklerken sorun yaşayabilirsiniz. 6.2.0 sürümünü indirin, Power testi yapın 10 dakika. Sağdan sıcaklıkları kontrol edin, işlemci 94-95 ekran kartı 80 üstüne çıkarsa sonlandırın.
Ekran kartı sıcaklığına HWMonitorden baktığımda,86 dereceyi görünce durdurdum.

Ekran Görüntüsü (2).png

Ekran kartı sıcaklığı görünmüyor.

Ekran kartı sıcaklığına HWMonitorden baktığımda,86 dereceyi görünce durdurdum.

Eki Görüntüle 911802
Kasanızın hava akışı kötü sanırım eski bir kasa mı kullanıyorsunuz?

Edit: Grafiğe baktığımda OCCT'nin ekran kartınızı algılamadığını görüyorum, sürücünüz eksik olabilir mi?

Kasanızın hava akışı kötü sanırım eski bir kasa mı kullanıyorsunuz?

Edit: Grafiğe baktığımda OCCT'nin ekran kartınızı algılamadığını görüyorum, sürücünüz eksik olabilir mi?
Bilgisayara format atmıştım kasmalardan dolayı.
AMD Radeon Software i indirdim ve ekran kartı fan ayarlarınıda yaptım.
Kasam yeni bir kasa ama kasanın üstünde hava akışı sağlanan bir alan yok.
Ve OCCT'de ekran kartım görrünüyor.
Ekran Görüntüsü (3).png

Geri
Yukarı