RX5500 XT ani voltaj değişimi

oTToman16

Centipat
Arkadaşlar merhaba.
Yeni aldığım Sapphire RX 5500XT 8 GB 128 Bit ekran kartı trixx programında inceledim ani voltaj değişimleri oluyor. Bu sebepten midir bilmiyorum oyun ornarken 15 20.dk sonra siyah ekran geliyor ve PC kilitleniyor. YouTube'den araştırdım trix videolarını başka böyle bir voltaj değişimi söz konusu değil. Aynı zamanda oyunsa verileri görmek için FPS olan ekranı açtığım da da ısınma sorunu yok 54 dereceler de fakat GPU kullanımı anlık olarak 70 80.lerden 0'a iniyor ver tekrar aynı değerlere çıkıyor.

Sorun ekran kartında mı Power'de mi nedir bunun çözümü. Her oyunda siyah ekran veriyor. Ama boşta iken sorun yok. Ekran kartı dahil tüm parçalar 10 günlük sıfır
Sistem:
ASUS Prime B450M-K
AMD Ryzen 1600 AF
Sapphire Pulse RX 5500 XT 8 GB
Xigmatek 600W 80+
Video ekledim izlerseniz sevinirim
YouTube
Rx 5500xt voltaj değişimi

Merhaba hocam. Ekran siyah olduğu zaman kasa çalışmaya devam ediyor mu ?
Evet kasa çalışmaya devam ediyor. Sıfır sistem de nasıl böyle bişey olur anlamıyorum.
Sürücü son sürümdür değil mi?
Adrenalin 19.12 yüklü. Daha önce 20.04 yükü idi ama okuduğum yazılar da. Bir önceki sürümü kurun öyle deneyin yazmışlar dı. Power de olabilir mi değiştirmeli miyim. Ama önceki sistemim de hiç böyle bir sorun yoktu. Aynı power besliyor du

Evet kasa çalışmaya devam ediyor. Sıfır sistem de nasıl böyle bişey olur anlamıyorum.

Adrenalin 19.12 yüklü. Daha önce 20.04 yükü idi ama okuduğum yazılar da. Bir önceki sürümü kurun öyle deneyin yazmışlar dı. Power de olabilir mi değiştirmeli miyim. Ama önceki sistemim de hiç böyle bir sorun yoktu. Aynı power besliyor du
Bence kesinlikle 20 üstü yükleyin. Birçok sorunu halletmek için yapılmış büyük güncellemeler barındırıyor.
Anlık olarak 0 a iniyor ve sonra 0,700 küsür lere geri gömüyor bazen de 1.000 üstüne çıkıyor. Ama ben netten baktım diğer trix videolarına hep sabit I değerler. Sonuna kadar izleyin video yu 1 dk zaten
Ben de bakıyorum benimki de aynı davranıyor.

Aynı sorunu XFX RX 590 ekran kartımda yaşamıştım. Voltaj değerlerine bakmadım ama sizinle aynı sıkıntıyı yaşamıştım. Hemen hemen her oyunda 5-10 dakika sonra siyah ekran oluyordu ama kasa çalışıyordu. Bilgisayara reset atınca düzeliyordu. Ben sorunu Radeon programından kartın mhz değerini 150 düşürdüm, güç limitini -15 yaparak çözdüm. Ayrıca kart ısındığı için fan ayarı da yaptım. Şuan 20.2.2 sürümünü kullanıyorum.

Bence kesinlikle 20 üstü yükleyin. Birçok sorunu halletmek için yapılmış büyük güncellemeler barındırıyor.

Ben de bakıyorum benimki de aynı davranıyor.

20'yi de yükledim onda da aynı. Format da attım temiz kurulum da yaptım. Power değiştireceğim ya da ekran kartını çünkü her şey sıfır.
Aynı sorunu XFX RX 590 ekran kartımda yaşamıştım. Voltaj değerlerine bakmadım ama sizinle aynı sıkıntıyı yaşamıştım. Hemen hemen her oyunda 5-10 dakika sonra siyah ekran oluyordu ama kasa çalışıyordu. Bilgisayara reset atınca düzeliyordu. Ben sorunu Radeon programından kartın mhz değerini 150 düşürdüm, güç limitini -15 yaparak çözdüm. Ayrıca kart ısındığı için fan ayarı da yaptım. Şuan 20.2.2 sürümünü kullanıyorum.
Sen de de ekran siyah problemi oluyor muydu. Ç

Yeni konular

Geri
Yukarı