RX5500 XT düşük FPS

onal24

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Uzun süredir istediğim ve almak için uğraştığım sistemi aldım fakat almadan önceki inceleme ve FPS testlerindekinden çok daha düşük FPS alıyorum. BIOS güncel, RAM frekansını ayarladım driverları yükledim. Bütün ayarları yaptım. FurMark ve userbenchmark değerlerim de çok değişik 2K'da 80 FPS alıyorum. 1080'de de 80 alıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi forumlar.

Sistem; R5 1600 RX5500 XT 8 GB DDR4 8 GB 480GB SSD.

İşlemcinizin tam gücünü kullanamıyorsunuz, 2x8GB RAM yapmanız gerekli. Ayrıca FurMark 2K 80FPS derken? 5500XT o performansı verebilecek bir kart değil.

Öncelikle sağ olun bu kadar hızlı cevap geleceğini tahmin etmiyordum. Sizce tek sorun RAM mi? Sürücülerimi softwareden indirdim forumda böyle yapılmaması gerektiği yazıyordu belki başka bir sorun vardır çünkü oynadığım Online oyunda 1050 Ti bile benden daha fazla FPS alıyor.

@Femto hocam sistemlerimiz aynı siz hangi oyunda kaç fps alıyorsunuz​

Son düzenleme:

@W.D Gaster hocam sistemlerimiz aynı siz hangi oyunda kaç fps alıyorsunuz​

Cyberpunk 2077 oynarken yüksek ayarlarda 35-40 FPS civarı oynuyordum, onun dışında FPS olarak hiç bakmıyorum ki çok oyun da oynamıyorum zaten. Ama aldığım performans @kino hocamın aldığı performansa yakındı, ben overclock yaptığımdan 4-5 FPS fazla alıyordum sadece.
Sapphire Pulse RX 5500XT 8GB İncelemesi

Cyberpunk 2077 oynarken yüksek ayarlarda 35-40 FPS civarı oynuyordum, onun dışında FPS olarak hiç bakmıyorum ki çok oyun da oynamıyorum zaten. Ama aldığım performans @kino hocamın aldığı performansa yakındı, ben overclock yaptığımdan 4-5 FPS fazla alıyordum sadece.
Sapphire Pulse RX 5500XT 8GB İncelemesi

Benim son yaptığım ayarlar bu şekildeydi. Grafik ve performans olarak memnunum. Düşük yaptığım iki ayar görüntüye minimum etki edip FPS'i çok düşürüyor. Bu arada 1600 AF ile hiç takılma yaşadın mı? Haritanın bazı yerlerinde 1500X'e inanılmaz yüklenip kullanımı uçuruyor oyun.

Screenshot_1.png

Screenshot_3.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim son yaptığım ayarlar bu şekildeydi. Grafik ve performans olarak memnunum. Düşük yaptığım iki ayar görüntüye minimum etki edip FPS'i çok düşürüyor. Bu arada 1600 AF ile hiç takılma yaşadın mı? Haritanın bazı yerlerinde 1500X'e inanılmaz yüklenip kullanımı uçuruyor oyun.

Eki Görüntüle 837377
Eki Görüntüle 837376
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
1600 AF stok hızlarda çalıştığında donma yapıyordu hocam, ben 3.2 GHz'den 4.1Ghz'e overclockladığımdan dolayı pek donma fark etmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı