RX5500 XT sistem oyun oynarken ekran aniden gidiyor

Quanble

Hectopat
Başlıkta da belirttiğim gibi oyun oynarken ekran aniden gidiyor ancak bilgisayarım çalışmaya devam ediyor. Ekranın gelmesi için mecburen bilgisayarı kapatıp açmam gerekiyor. Oyunu açtıktan sonra ekran kartı sıcaklığını kontrol ettim bir anormallik yoktu. Bunun nedeni ne olabilir?
Sistemim: AMD Ryzen 5 3600.
Sapphire RX5500 XT.
8 GB RAM.
500W PSU.
MSI Pro-VDH Max.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynısı benim şu an RX 570 kartımda oluyor nadiren. Açılınca wattman ayarları geri yüklendi uyarısı çıkıyor. Size önerim DDU ile ekran kartı driverini silip, baştan temiz kurulum yapman sürücüsünü.

Başlıkta da belirttiğim gibi oyun oynarken ekran aniden gidiyor ancak bilgisayarım çalışmaya devam ediyor. Ekranın gelmesi için mecburen bilgisayarı kapatıp açmam gerekiyor. Oyunu açtıktan sonra ekran kartı sıcaklığını kontrol ettim bir anormallik yoktu. Bunun nedeni ne olabilir?
Sapphire RX5500 XT.
8 GB RAM.
500W PSU.
MSI Pro-VDH Max.

Bu ilk defa mı oldu yoksa birkaç kere mi?

Sapphire RX5500 XT.
8 GB RAM.
500W PSU.
MSI Pro-VDH Max.
Monitörünüz yeni mi eski mi?

Bu ilk defa mı oldu yoksa birkaç kere mi?
Bir kaç kezden fazla bile oldu. Yaklaşık beş altı kez yaşamışımdır
Monitörünüz yeni mi eski mi?
Monitörüm olmadığı için TV ekranı kullanıyorum. TV eski.
Aynısı benim şu an RX 570 kartımda oluyor nadiren. Açılınca wattman ayarları geri yüklendi uyarısı çıkıyor. Size önerim DDU ile ekran kartı driverini silip, baştan temiz kurulum yapman sürücüsünü.
Bir yerde gördüm bunu deneyeceğim şimdi.
PSU 12v kanalından kaç Watt veriyor?
Bunu nasıl öğrenebilirim?
Klasik AMD Wattman şeyi. Undervolt yapınca oluyor genelde.
Nasıl yapabileceğimi bilmiyorum.

Sizce önce frekans düşürmeyi mi denemeliyim yoksa ekran kartının driver'ını silip tekrardan mı kurmalıyım?
Driver silip yükleyince sorunun çözüldüğünü söyleyenler de var, benim gibi frekans düşürerek sorunu çözenler de var.

Yeni konular

Geri
Yukarı