RX5500M Forza Horizon düşük performans

Daha fazla  
Merhabalar. Yeni bir laptop aldım (R5 5600h ve RX5500M ve 8 GB RAM).ancak Forza Horizon'a girdiğimde bilgisayarın tam performans ile çalışmadığını düşünmekteyim. Beni bu düşünceye iten ise oyunda 55-70 FPS'ler arası dolaşmam ve bilgisayarın fanlarının LoL'deki gibi çalışması (yani yavaş). Witcher 3 oynadığımda fanlar deli gibi dönerken Forza'da sakin oluyor. Bundan dolayı tam performans almadığımı düşünüyorum. İlk defa AMD bir ekrna kartı kullanıyorum. Yapmam gereken bir ayar mı var?
(Uç performans kullanıyorum Game mod aktif ve grafik ayarlarından Forza'ya ekran kartını performans olarak tanımladım).

Merhabalar. Yeni bir laptop aldım (R5 5600h ve RX5500M ve 8 GB RAM).ancak Forza Horizon'a girdiğimde bilgisayarın tam performans ile çalışmadığını düşünmekteyim. Beni bu düşünceye iten ise oyunda 55-70 FPS'ler arası dolaşmam ve bilgisayarın fanlarının LoL'deki gibi çalışması (yani yavaş). Witcher 3 oynadığımda fanlar deli gibi dönerken Forza'da sakin oluyor. Bundan dolayı tam performans almadığımı düşünüyorum. İlk defa AMD bir ekrna kartı kullanıyorum. Yapmam gereken bir ayar mı var?
(Uç performans kullanıyorum Game mod aktif ve grafik ayarlarından Forza'ya ekran kartını performans olarak tanımladım).

Evet 1x8 RAM kaynaklı düşük performans alıyorsunuz. İkinci bir 8 GB RAM takmanızla beraber tam performans alacaksınız.

Kardeşim belki otomatik ekran kartın çalışıyordur yani 50° den sonra hızlanmaya başlar,ama forza gibi oyunda yavaş calismasini anlamadım,yada forzanin kendi optimizasyonunda sorun vardır. benimde kullandığım ekran kartı AMD,sana önerim ekran kartı driverini güncelle eger güncelse overclock yap derim kartına güveniyorsan ben güveniyorum ve şuan 37-40° gidip gelio en yüksek grafiklerde oynuyorum.

Sorun sanırım gerçektende RAM çünkü muadil bilgisayarlar da yakın FPS alıyorlar. Kısacası sorun yokmuş. RAM arttıracağım en yakın zamanda teşekkür ederim.

Tahminimce laptopunda cooler Boost 5 teknolojisi var onu Dragon Center uygulamasından yüksek sistem gerektiren oyunlarda aç ben kullanıyorum GPU 85 derece iken 75'e kadar düşüyor. Tabi bu alternatif bir çözüm. 8 GB RAM eklettirmeyide unutma.

Geri
Yukarı