RX5500M harici ekran kartı oyunlarda %100 kullanılmıyor

Selamlar. Laptopumda RX5500M harici ekran kartı var ve Ryzen 7 4800H'ın dahili ekran kartı var. MSI Bravo 15'e sahibim. Henüz sadece CS:GO'da test edebildim. Oyuna girdiğimde dahili ve harici ekran kartı birlikte çalışıyor. Dahili ekran kartının %50'si ve haricinin %20'si ile CS:GO Ultra'da 50-100 FPS arası değişiyor. Oyun modundayım. Dragon Center'da ise Extreme moddayım. Dahili grafik kartını aygıt yöneticisinden iptal ettim ve oyuna girdim. Yine Ultra'da aynı değerleri aldım. MSI Afterburner'ı CS:GO'da çalıştıramadığım için net değerlere bakamadım. Ben %100'ünü nasıl kullandırabilirim? MSI bu laptopta Ultra 190FPS diye paha biçmiş.

Ryzen 7 4800H.
RX5500M.
8 GB 3200 MHz RAM.
bende aynı srouna ve aynı laptopa sahıbım

@Arda Demirkıran tek kanal 8 GB RAM olduğu için performans ciddi manada düşüyor. Ekran kartı sürücünüzü kaldırıp, son sürüm sürücüyü tekrar yükleyip tekrar deneyebilirsiniz. Laptop konularında bilgili olan arkadaşlar daha iyi yardımcı olacaktır.

Selamlar. Laptopumda RX5500M harici ekran kartı var ve Ryzen 7 4800H'ın dahili ekran kartı var. MSI Bravo 15'e sahibim. Henüz sadece CS:GO'da test edebildim. Oyuna girdiğimde dahili ve harici ekran kartı birlikte çalışıyor. Dahili ekran kartının %50'si ve haricinin %20'si ile CS:GO Ultra'da 50-100 FPS arası değişiyor. Oyun modundayım. Dragon Center'da ise Extreme moddayım. Dahili grafik kartını aygıt yöneticisinden iptal ettim ve oyuna girdim. Yine Ultra'da aynı değerleri aldım. MSI Afterburner'ı CS:GO'da çalıştıramadığım için net değerlere bakamadım. Ben %100'ünü nasıl kullandırabilirim? MSI bu laptopta Ultra 190FPS diye paha biçmiş.

Ryzen 7 4800H.
RX5500M.
8 GB 3200 MHz RAM.
brom dual channel ile test edilmiş o değerlerin altında yazıyor ve dual channel etkiliuor baya valo cs lol tarzı oyunlarda bende senle aynı laptopa sahibim bende fpsler düşük diye araştırmıştım baya çareyi ram takarak buldum ram takmadan önce valorant da yüksek yarlarda 120 100 fps alıyorken şimdi 170 civarı alıyorum 200 lere de çıkıyor

Brom Dual channel ile test edilmiş o değerlerin altında yazıyor ve Dual channel etkiliuor bayağı Valorant CS LoL tarzı oyunlarda bende senle aynı laptopa sahibim bende FPS'ler düşük diye araştırmıştım bayağı çareyi RAM takarak buldum RAM takmadan önce Valorant da yüksek yarlarda 120 100 FPS alıyorken şimdi 170 civarı alıyorum 200'lere de çıkıyor.

Teşekkür ederim RAM'ler cok pahalı maalesef şu an yapamayacağım.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim RAM'ler cok pahalı maalesef şu an yapamayacağım.
rica ederim knk en kısa zamanda almaya çalış ama bence bu arada dragon center kullanma bence ben kullanıyordum dragon center kullanmadan önce fpsin daha yüksek olduğunu farkettim ve sildim şuan rahatım 30fps düşürüyordu yaklaşık

Yeni konular

Geri
Yukarı