RX560 4 GB vs GTX950 2 GB

kenswege

Hectopat
Arkadaşlar sistemimin özellikleri aşağıda bu sisteme RX560 almaya değer mi? Ne kadar FPS farkı olur?

Özellikler:
  • İşlemci: Intel Core i5-6402p CPU @ 2.80GHz (4 cpus), ~2.8GHz
  • RAM: 8 GB RAM G.Skill 2133 MHz 15CL.
  • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 950 2 GB.
  • Anakart: MSI H110M GAMING Intel H110 soket 1151 DDR4 2133.
  • HDD: WD Blue 1TB hard disk.
  • SSD: 128 GB HP SSD.

Başka ekran kartı önerilerine açığım.

GTX 950 performans yönünden RX 560'dan daha iyi, sakın para vermeyin. Şöyle bir kıyas videosu var mesela:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eğer ucuza bulursanız GTX 1050 Ti alın derim. Ama o bile çok büyük bir yükseltme olmaz. En iyisi elinizdekiyle yetinip 2021 sonunu bekleyin. Piyasa biraz rahatlarsa iyi bir kart alır tam bir yükseltme yapmış olursunuz.

GTX 950 performans yönünden RX 560'dan daha iyi, sakın para vermeyin. Şöyle bir kıyas videosu var mesela:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir kıyas da burada:

Eğer ucuza bulursanız GTX 1050 Ti alın derim.

UserBenchmark yasaklı bir site forumda.

en fazla 2k daha fazla çıkamam
Şimdi mesele şu: Ekran kartlarının fiyatları çok saçma ve fahiş fiyatlar. Normal bir zamanda 2.000 TL'ye gayet iyi bir kart alabilecekken şu an o paraya elinizdekinden daha iyi bir kart bulmanız zor.

O nedenle 2.000 TL harcamayı çok istiyorsanız RAM'inizi 8+8 16 GB'a yükseltin ve yüksek frekanslı birer RAM alın. bu size en fazla 600-700 TL arası bir paraya mal olur. Bir de işlemcinizi yüksetmeyi deneyin. Mesela Intel i5 9400F ayarında birşey alabilirsiniz, 1.200 TL civarına bulunabilir.

Bu ikisini yaparsanız zaten hem oyunlarda performansınız yükselir hem de genel kullanım için daha iyi bir bilgisayarınız olmuş olur. Sonra da piyasa düzeldiğinde güzel bir kart alırsınız.

Şimdi mesele şu: Ekran kartlarının fiyatları çok saçma ve fahiş fiyatlar. Normal bir zamanda 2.000 TL'ye gayet iyi bir kart alabilecekken şu an o paraya elinizdekinden daha iyi bir kart bulmanız zor.

O nedenle 2.000 TL harcamayı çok istiyorsanız RAM'inizi 8+8 16 GB'a yükseltin ve yüksek frekanslı birer RAM alın. bu size en fazla 600-700 TL arası bir paraya mal olur. Bir de işlemcinizi yüksetmeyi deneyin. Mesela Intel i5 9400F ayarında birşey alabilirsiniz, 1.200 TL civarına bulunabilir.

Bu ikisini yaparsanız zaten hem oyunlarda performansınız yükselir hem de genel kullanım için daha iyi bir bilgisayarınız olmuş olur. Sonra da piyasa düzeldiğinde güzel bir kart alırsınız.
Mhz yükseltmem şuan için zor çünkü anakartım max 2133 destekliyor. Onun dışında aynı ram'den bir tane daha aldım artık duel ram kullanacağım, gelmesini bekliyorum. Az da olsa performans sağlayacaktır diye düşünüyorum. İşlemci almak mantıklı olabilir çünkü işlemcim yetersiz kalıyor. Ayrıca bir sorum olacak dediğiniz işlemcili alırsam herhangi bir darboğaz sorunu yaşar mıyım?

Yeni konular

Geri
Yukarı