RX560 sistem CS:GO'da 100 FPS altı veriyor

Oktay Usta

Decipat
Yer
Kappppadokkya
Daha fazla  
Meslek
Ders çalışmak
Merhabalar. Kasayı ilk topladığım zaman ilk işim CS:GO'ya girip kaç FPS aldığıma bakmak oldu. Ve 180 FPS alıyordum. Fakat toplayalı 1 yıl geçti ve son 1 aydır oyuna giriyorum 200FPS gözüküyor neredeyse 20 saniye sonra drop giriyor ve FPS 80'e düşüyor. Neden olabilir bilmiyorum ama ayarları en yükseğe çekince yük ekran kartına biniyor ve FPS 140 falan oluyor. Ben işlemci de bir sorun olabilir diye düşünüyorum. Garantiye vermeli miyim yoksa bir bilgisayarcıya götürüp başka bir işlemci ile denemeliyim? Önerilerinizi bekliyorum.

Sistem:
Intel Gold G5400 3.7 GHz.
MSI Aero ITX RX560 4 GB OC.
Kingston 8 GB 2133 MHz RAM.
MSI H310M PRO D Plus.
Corsair VS450 80Plus 450W PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Kasayı ilk topladığım zaman ilk işim CS:GO'ya girip kaç FPS aldığıma bakmak oldu. Ve 180 FPS alıyordum. Fakat toplayalı 1 yıl geçti ve son 1 aydır oyuna giriyorum 200FPS gözüküyor neredeyse 20 saniye sonra drop giriyor ve FPS 80'e düşüyor. Neden olabilir bilmiyorum ama ayarları en yükseğe çekince yük ekran kartına biniyor ve FPS 140 falan oluyor. Ben işlemci de bir sorun olabilir diye düşünüyorum. Garantiye vermeli miyim yoksa bir bilgisayarcıya götürüp başka bir işlemci ile denemeliyim? Önerilerinizi bekliyorum.

Sistem:
Intel Gold G5400 3.7 GHz.
MSI Aero ITX RX560 4 GB OC.
Kingston 8 GB 2133 MHz RAM.
MSI H310M PRO D Plus.
Corsair VS450 80Plus 450W PSU.
FreeSync açık mı? Hocam sakın bilgisayarcıya felan götürmeyin. Hepsi cahil cühela. Daha beter olabilir bilgisayarınız. Biz burada yardımcı oluruz. Ayrıca son gelen güncellemeler ile bazı kişilerde drop olduğunu duymuştum genel bir şey bu yani.

FreeSync açık mı? Hocam sakın bilgisayarcıya falan götürmeyin. Hepsi cahil cühela. Daha beter olabilir bilgisayarınız. Biz burada yardımcı oluruz. Ayrıca son gelen güncellemeler ile bazı kişilerde drop olduğunu duymuştum genel bir şey bu yani.

Evet, maalesef bilgisayarcılar cahil olabiliyor. Fakat bende başka deneyebileceğim işlemci yok bu nedenle götürüp denersem işlemcide bir sorun olup olmadığını anlayabilirim belki. FreeSync açık değil. Hatta tüm AMD ayarları kapalı mesela gecikme önleme falan hepsi kapalı dün denedim hepsini açıp da dendeim kapatıp da.

Evet, maalesef bilgisayarcılar cahil olabiliyor. Fakat bende başka deneyebileceğim işlemci yok bu nedenle götürüp denersem işlemcide bir sorun olup olmadığını anlayabilirim belki. FreeSync açık değil. Hatta tüm AMD ayarları kapalı mesela gecikme önleme falan hepsi kapalı dün denedim hepsini açıp da dendeim kapatıp da.
En son ne zaman bakım yapıldı?

Evet, maalesef bilgisayarcılar cahil olabiliyor. Fakat bende başka deneyebileceğim işlemci yok bu nedenle götürüp denersem işlemcide bir sorun olup olmadığını anlayabilirim belki.
Hocam işlemciniz CS:GO'yu kaldırabilen bir işlemci onunla alakalı olduğunu zannetmiyorum. Bir şekilde daha güçlü ve aynı sokete sahip işlemci bulup deneyin. Arkadaşlar termal macun yenilemesi yapın demişler. O konuda haklılar ısınma problemi FPS drop yedirtir.

Ben de GTX 1650S var bende de drop oluyor hem de sadece CS'de :) eski oyun motorları yüzünden hiçbir PC'de aynı stabilite de çalışmıyor.

Geri
Yukarı