RX570 8 GB ve Ryzen 5 2600 vs RX580 8 GB ve Ryzen 5 1600

ArdaVarnali

Hectopat
Arkadaşlar bir bilgisayar alacağım. Fakat ekran kartı ve işlemci uyumu arasında çok kararsızım.
MSI Armor RX570 8 GB ve Ryzen 5 2600 mü?

Yoksa?

MSI Armor RX580 8 GB ve Ryzen 5 1600 mü daha performanslı olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Msi Armor çok fazla ısınıyor gibi konular sürekli açılıyor , bence sapphire nitro modellerine bakabilirsin .
Msi armorda ben ısınma çok yaşamadım. Kullanıcının kullanma şekline göre değişir. Eğer ileride upgrade yaparım diyorsan rx570 ve 2600 al ki işlemci değişmeden güzel bi ekran kartı alabilirsin. Ama şuan için işim dersen rx580 tabi ki de.

Msi armorda ben ısınma çok yaşamadım. Kullanıcının kullanma şekline göre değişir. Eğer ileride upgrade yaparım diyorsan rx570 ve 2600 al ki işlemci değişmeden güzel bi ekran kartı alabilirsin. Ama şuan için işim dersen rx580 tabi ki de.

Ben şahsen kullanmadım ama forumda sürekli böyle konular görüyorum , kaç derece görüyorsun ?

Ben şahsen kullanmadım ama forumda sürekli böyle konular görüyorum , kaç derece görüyorsun ?
70 derece en fazla oda kasamın içindeki kabloları yanlış bağlamadan olduğunu düşünüyorum. Oynadığım oyunda metro ve ultra ayarlarda, 1 saatte ulaşıyor. 70 derecenin çok olduğunu düşünmüyorum. Üstelik fanları son hızda değil:D

70 derece en fazla oda kasamın içindeki kabloları yanlış bağlamadan olduğunu düşünüyorum. Oynadığım oyunda metro ve ultra ayarlarda, 1 saatte ulaşıyor. 70 derecenin çok olduğunu düşünmüyorum. Üstelik fanları son hızda değil:D

Gerçekten iyi derece alıyorsun kasanın modeli nedir ? Ayrıca fazladan fan veya sıvı soğutma kullanıyormusun ?

Gerçekten iyi derece alıyorsun kasanın modeli nedir ? Ayrıca fazladan fan veya sıvı soğutma kullanıyormusun ?
Sıvı soğutma yok. Param yetmedi, sonra artık :( fazladan fan derken, toplam fan söyleyeyim direk; 3 kasanın ön panelinde fan var, işlemci fanı, ekran kartının 2 fanı, psu da fan var o sayılır mı bilmem :D egzoz fanı bide.

Kasayı bulamadım k.b. vatandan almıştım rampage di tek hatırladığım bu. 400tl mi neydi psu yoktu ama.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı