RX570 AMD Radeon Software oyunlarda hatalara sebebiyet veriyor

erginalembey

Centipat
Daha fazla  
Merhabalari bundan 2 gün önce bilgisayarımı formatladım. Formattan önce adrenalin 21.4.1 sürümünü kullanıyordum ve oynadığım oyunlarda hiç hata yoktu. Format attığım gün oyunları yazılımsız oynuyordum. Herhangi problem yoktu. Ddün yazılımı geri yükledim ve hatalar olmaya başladı. Hiç hata almadığım oyunlarda ani FPS düşüşleri, oyunda donmalar ve bu donma sonrası oyunun çökmesi gibi sorunlar yaşıyorum. Bugü nde güncelleme yaptımtekrar ama aynı sorunlar devam ediyor. Ekran kartım Sapphire RX570 4 GB ITX modelidir. Bu sorunun çözümü nedir?

AMD sürücüsü FPS'de etki etmiyor boşunda sürücü yüklemeyin derim bu AMD ekran kartlarında böyle.
Yüklemek istiyorsan en son sürümü yüklemelisin bir alt sürümü yüklendiği zaman sürekli hata veriyor.

Dün sürücüyü kaldırdım ve Radeon Software'ı da oyunlarda ki kasma, donma sorunu gitti bu sabah yine oyun oynarken donma yine başladı oyun 5-10 saniye donuyor sonra geri düzeliyor ama 3dk civarı yine donuyor aynı şeyler oluyor bazen de oyun direk atıyor bu sorunlar üzerine sadece ekran kartı sürücüsünü kurdum bu sefer de bazı oyunlar donuyor bazıları donmuyor garip bir durum oluştu.

Geri
Yukarı