RX570 bir süreden sonra FPS sabitliyor

baran361

Decapat
Yer
california
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle RX570 ekran kartına sahibim son zamanlarda fark ettim veya daha önce de vardı tam bilmiyorum oyunlarda bazen bir süre sonra FPS 75'e sabitleniyor. VSync kapalı FreeSync kapalı Xbox oyun modu kapalı Xbox ile alakalı her şey kapalı. Radeon chill kapalı her şey kapalı ama FPS 75 sabitleniyor. Mesela şu an oyunum 180 FPS sabit ben sabitledim bir süreden sonra 75 sabitleyince geri bilgisayarı kapatıp açınca düzeliyor ne yapmam lazım? Driver en son güncel BIOS güncel. Son olarak da oyun 75 FPS sabitlenince input lag artıyor ve oyunda FPS düşüyor akıcılık bozuluyor AMD Radeon'da 75 FPS sabit gözüküp oyun için normal FPS 180 oluyor.
@Yuuji
c

Son düzenleme:
Sürücüleri temiz kurulum olarak kurdun mu? Ayarları Full sıfırlayın. Ekstra herhangi bir ayar yapmış mıydınız daha önceleri?

Evet birçok kez temiz kurulum yapıp tekrar kurdum harddiskin kablosunu düzelttiğimden beri sabitlenme olmadı.(Evet yine sabitlendi şimdi yeniden başlatacağım düzelcek :(

MSI Afterburner otomatik açılıyorsa arkaplanda çalışan RivaTuner seçtiğiniz oyunun veya uygulamanın FPS'ini sınırlamaya çalışıyor olabilir. Bi' kontrol edin derim (bende oldu).

MSI Afterburner otomatik açılıyorsa arkaplanda çalışan RivaTuner seçtiğiniz oyunun veya uygulamanın FPS'ini sınırlamaya çalışıyor olabilir. Bi' kontrol edin derim (bende oldu).

Sildim sanıyordum ama RivaTuner hala bilgisayarda varmış sildim şimdi hala düzelmez ise format atmak çözebilir mi acaba?
Peki başka bir ekran kartı ile denediniz mi? Ya da HDD bunları da bir deneyin.

Hocam format atmak çözebilir mi sorunu?

Geri
Yukarı