RX570 boşta 54 derece normal mi?

CanPatrioTic

Kilopat
Yer
Keçiören/Ankara
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Merhaba arkadaşlar RX570 ekran kartım var. Satisfactory oyununda ekran kartı sıcaklığım 80 dereceleri görüyor bu normal midir?
Boş halinde ki değerler:

Değerler.png

Armor modelinde ısınma sorunu olduğunu duymuş o yüzden normal gibi aldığınız sıcaklık değerleri. Ayrıca kullandığınız kasa ve hava akışı da sıcaklık değerlerine etki eder. Sıcaklık değerini düşürmek için önce fan ayarı yapın. Eğer daha da düşürmek istiyorsanız undervolt yapabilirsiniz.

Armor modelinde ısınma sorunu olduğunu duymuş o yüzden normal gibi aldığınız sıcaklık değerleri. Ayrıca kullandığınız kasa ve hava akışı da sıcaklık değerlerine etki eder. Sıcaklık değerini düşürmek için önce fan ayarı yapın. Eğer daha da düşürmek istiyorsanız undervolt yapabilirsiniz.
MSI Afterburner programından fan ayarı yapsam bir sıkıntı olur mu? Çoğu arkadaş otomatik kalsın demiş de?

MSI Afterburner programından fan ayarı yapsam bir sıkıntı olur mu? Çoğu arkadaş otomatik kalsın demiş de?
Hayır sıkıntı olmaz. Zaten ısınan bir kart kullanıyorsunuz fan ayarı yapmanız daha iyi olur. Ben fan ayarı yapmak için Radeon programını kullanıyorum. Fakat siz Msi Afterburner programını da kullanabilirsiniz.

hiçbir model ya da kart için normal değil güzel kardeşim. GTX 1050ti var bende boşta 33-34 arasında çalışıyor. Yük altında 60'ı görmüyor bile. Var sen hesap et normal mi değil mi. Yok işte 10 FPS fazla alıyor da şöyle böyle. Voltaj girişi var kartın ekstra bassam Overclocku yine o kadar ısınmaz aynı FPS'i alırım üstüne. Fabrikadan overclocklu o kartlar.
RX 570 diye isimlendirildiğine bakmayın. Bildiğiniz RX 470'e overclock yapıp RX570 diye sattı adamlar. Kapış kapış gitti. Yazık.
@07alone07 RX500 serisi her kartın altında varsın usta. 😄

@Fingolfin Zaten sizin gözünüze sadece AMD böyle bir şey yaptı olarak gözükür değil mi? Hiç aklınıza Nvidia'nın Super modelleri, Intel'in 6. nesilden 9. nesile kadar performans artışı göstermemesi gelmez. Ne de olsa AMD'yi dövmek için her şeyi yaparsınız :) 1050 Tİ ile RX 570'i karşılaştırman da ayrı bir konu, RX 570 2 kat daha güçlü bir kart ve bu kadar sıcaklık normal. Üstelik MSI'ın Armor modellerinde VRAM'e tam denk gelmediği için böyle sıcaklık var ve kasanın hava akışı da büyük bir etken. Ancak sizin gibilere zor anlatırız :) Ha şunu da belirteyim, RX 470'in OC yapılmış hali değil, sadece yeniden güncellenmiş hali. Buna güzel bir örnek olarak Nvidia'nın Super modelleri diyebiliriz.

Zaten sizin gözünüze sadece AMD böyle bir şey yaptı olarak gözükür değil mi? Hiç aklınıza NVIDIA'nın Super modelleri,

Bak memleket olarak 20 senedir sizin gibi ne dediğini ve ne konuştuğunu bilmeden bir şeyleri iddia edenlerden çektik biz. Aynı kafa burada bile var. RTX ve RTX Super serisi çipleri hardware olarak birbirinden tamamen farklı işlemciler. Farklı üretilmiş çekirdekler. Altta paylaşacağım senin yerinde bir başkası olsa utanırdı. Üstte RTX2060 ve RTX 2060 Super. Altta RX570 ve RX470 karşılaştır bir bakalım görelim teknoloji bilgini.

Inked2060-super-specs_LI.jpg

Inkedradeon-rx-500-series-graphics-cards_LI.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Mimarileri zaten aynı neyin kafasındasın? Ben dedim mi ki RX 470 ile 570 mimari olarak falan farklı diye. Sadece OC yapılmadı dedim, hatta iyice bakarsan birçok özellik güncellenmiş ve bir tık üst seviyeye çıkmış. Hatta RX 480'in performansı RX 570 ile 580 arasında. Super serisini örnek verirken de ben bir parça ile alakalı konuşmadım, sadece performans olarak güncellenmiş hali. Bu yüzden normal adına Super ekleniyor, yani perfornmans artışı olacak tabii ki. Yazdıklarımı okumadın sanırım :) Burada utanacak birisi var ise oda sensin dostum, yazılan kelimeyi anlayamayıp aha bunu dedi dur şunu diyeyim tiplerdensin :D
Tekrar diyorum yazdığım kelimeleri yavaş ve tane tane oku aklında hesapla. Kimsenin burada Super modelleri normal modeller ile aynı dediğini gördün mü? Kaç yıldır bu işler ile uğraşıyorum, anlam veremiyorum dediklerimi anlayamamanıza. Sanırım zoru söylüyorum ve kafalar hata veriyor :D

@Motionless IN White Konuşmuyorsun sadece klavyeye basıyorsun. Ben sana yukarıda teknik detay veriyorum sen altta bol keseden bir şeyler yazıyorsun. Teknik konularda teknik geleceksin yoksa susacaksın bırak tablolar konuşsun.
OC yapmakla CUDA çekirdeği mi artar Texture üniteleri mi artar? Bant genişliği mi artar? Şaka mısın kardeşim sen? Bende OC yapayım CUDA çekirdeklerim artsın o zaman. Tebrik ederim.
Inked2060-super-specs_LI.jpg
Inkedradeon-rx-500-series-graphics-cards_LI.jpg

Geri
Yukarı