RX570 frekansı oyunlarda dalgalanıyor

ÖmerKutluTR

Hectopat
Arkadaşlar Valorant'ta menüde 1244 MHz sabit ama oyuna geçince genelde 750-800MHz oluyor.

Ekran kartı: Gigabyte RX 570 8 GB.
Anakart: Gigabyte A320M-S2H
İşlemci: Ryzen 3 1200 AF 12 nm.
RAM: Apacer 8 GB 3000 MHz RAM.
Depolama: 256 GB SSD ve 1TB harddisk.
Kasa: BF1 flash kasa.
Power Supply: Aigo 650W 80+ PSU.

2021.03.08-16.21.png

Sistemi yeniden başlatın. 2 dakika bekleyin ve yeniden deneyin. Aynısı bana da oluyor ara ara böyle düzelir ancak.
Sorununuz çözülürse beni çözüldü olarak işaretleyebilirsiniz.
İşe yararsa bildirebilirsiniz.

O zaman bu programı indirip OCCT testi yap. En az 15 - 20 dakika yap.
Sonra mavi ekran yersen veya Error yersen ekran kartında sorun vardır.
Sorun çıkmazsa MSI Afterburner'den şüphelenmeye başladım.

O zaman bu programı indirip OCCT testi yap. En az 15 - 20 dakika yap.
Sonra mavi ekran yersen veya error yersen ekran kartında sorun vardır.
Sorun çıkmazsa MSI Afterburner'den şüphelenmeye başladım.

Sorun yok testlerde. Bir arkadaş bana Valorant'ta az MHz değeri kullandığını söyledi. Yani 1244 MHz ihtiyacı olmadığını söyledi. Ne kadar doğru bilmiyorum.

Sorun yok testlerde. Bir arkadaş bana Valorant'ta az MHz değeri kullandığını söyledi. Yani 1244 MHz ihtiyacı olmadığını söyledi. Ne kadar doğru bilmiyorum.

Bende bir Valorant'a gireceğim bakalım düşük MHz mi alacağım ona göre cevap yazacağım.
(Ne olur çözüm işaretleseniz olursa?

Efendim beni birkaç dakika bekler misiniz? Valorant'ın meşhur download ekranı geldi de :)

Bende MHz düşük değil. Ekran kartım ASUS Dual GeForce RTX 2060.

Sistemde sorun olmadığına göre oyunda sorun olabilir.
Zaten o MHz'nin pek fark edeceğini düşünmüyorum. Çünkü hepsi bir çekirdek frekansı diye biliyorum.

Son sorum:
MSI Afterburner'i MSI'ın resmi sitesinden mi indirdin?

Bende bir Valorant'a gireceğim bakalım düşük MHz mi alacağım ona göre cevap yazacağım.
(Ne olur çözüm işaretleseniz olursa?

Efendim beni birkaç dakika bekler misiniz? Valorant'ın meşhur download ekranı geldi de :)

Bende MHz düşük değil ekran kartım ASUS Dual GeForce RTX 2060.

Sistemde sorun olmadığına göre oyunda sorun olabilir.
Zaten o MHz'nin pek fark edeceğini düşünmüyorum. Çünkü hepsi bir çekirdek frekansı diye biliyorum.

Son sorum:
MSI Afterburner'i MSI'ın resmi sitesinden mi indirdin?

Çözüm buldum ayarları biraz yükselttiğimde MHz sabitleniyor sağ ol yardımcı olduğun için.

Çözüm buldum ayarları biraz yükselttiğimde MHz sabitleniyor sağ ol yardımcı olduğun için.
Bende teşekkür ederim sorunun çözülmesine sevindim :)
Efendim çok garip bir şey diyeceğim ve gereksiz fakat beni çözüm olarak işaretlediğinde kalktı da :)
İlk başarım bu desem yalan olmaz :(

Yeni konular

Geri
Yukarı