RX570 ı3 9100F 8 GB RAM PUBG'de takılma sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

MrGogglesakay

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU : Ryzen5 5600 (Stock CPU Cooler)
GPU : Gigabyte RX 6700 XT Eagle 12GB
Anakart : Asus PRIME A520M-K
Ram : Kingston Fury Beast 3200mhz 2x16GB
Depolama : Kioxia Exceria G2 1TB.
Depolama2 : Toshiba 3.5" 1 TB 7200rpm
PowerS : Archon 700W.
Meslek
Ziraat Mühendisliği
Selam dostlar, başlıktaki sorunla bir tek ben mi karşılaşıyorum? Fareyi oynatınca 80 FPS iken 20 FPS oynuyormuş gibi his veriyor. Öneriniz var mı? Sistemi daha yeni topladım sistem parçalarım.
RX570 Armor 4 GB.
i3 9100F 3.6GHz.
Crucial 8 GB RAM 2666 MHz.
450W PSU 80 Plus.
H310M PRO VD Plus.

Yardımcı olursanız sevinirim 😀

Selam dostlar, başlıktaki sorunla bir tek ben mi karşılaşıyorum? Fareyi oynatınca 80 FPS iken 20 FPS oynuyormuş gibi his veriyor. Öneriniz var mı? Sistemi daha yeni topladım sistem parçalarım.
RX570 Armor 4 GB.
i3 9100F 3.6GHz.
Crucial 8 GB RAM 2666 MHz.
450W PSU 80 Plus.
H310M PRO VD Plus.

Yardımcı olursanız sevinirim 😀
Oyun hangi diske kurulu ? Sorun özellikle oyun yeni başladığında oluyorsa sorun büyük ihtimalle yavaş depolamadır. RAM de biraz zayıf kalmış ama çok fazla drop yemesinin sebebi olduğunu sanmıyorum.

Oyun hangi diske kurulu ? Sorun özellikle oyun yeni başladığında oluyorsa sorun büyük ihtimalle yavaş depolamadır. RAM de biraz zayıf kalmış ama çok fazla drop yemesinin sebebi olduğunu sanmıyorum.
HardDiske Kurulu.Ve Bence ramle alakası yok arkadaşımında 8gb ramde droplanma benimkisi kadar fazla yok oyunun ilk atladığım yerlerde kasıyor..
8 GB RAM PUBG için sınır. Ayrıca oyunu SSD'ye yüklemeyi deneyin.
Çok teşekkür ederim deneyeceğim oyunu taşıma yöntemi varmıdır acaba?
Ram'le alakalıysa yakın zamanda parayı toplayıp bir 8gb daha ekleyeceğim.

Ya gençler nasıl direk tespit kuruyorsunuz? Ben bir kaç soru soracağım dostum. Oynadığın oyun ne? Eğer işlemci gereksinimi yüksek bir oyunsa, işlemci dar boğazı yaşıyor bile olabilirsin. Öncelikle bunu söylemem gerek. Kullandığın işlemci çok güçlü değil. Bu işlemciyle, gerçekten işlemcinin canını çıkaran bir oyun oynuyorsan bu sorunu yaşayabilirsin. İkinci bir ihtimal RAM. Eğer RAM kullanımı sınırlarda geziyorsa doğal olarak drop yiyor olabilirsin. Son ihtimalde depolama. Depolama genelde oyun yüklenirken kendini belli ediyor. Fakat yine yaşamana sebep olabilir. (Düşük ihtimal.)

Ya gençler nasıl direk tespit kuruyorsunuz? Ben bir kaç soru soracağım dostum. Oynadığın oyun ne? Eğer işlemci gereksinimi yüksek bir oyunsa, işlemci dar boğazı yaşıyor bile olabilirsin. Öncelikle bunu söylemem gerek. Kullandığın işlemci çok güçlü değil. Bu işlemciyle, gerçekten işlemcinin canını çıkaran bir oyun oynuyorsan bu sorunu yaşayabilirsin. İkinci bir ihtimal RAM. Eğer RAM kullanımı sınırlarda geziyorsa doğal olarak drop yiyor olabilirsin. Son ihtimalde depolama. Depolama genelde oyun yüklenirken kendini belli ediyor. Fakat yine yaşamana sebep olabilir. (Düşük ihtimal.)
Dostum başlıkta oyunumuz yazıyor fakat dikkat etmediysen yinede söyleyeyim Oyun PUBG
işlemcinin yeterisiz olduğunu biliyorum fakat yakın bir akrabamdaki işlemci pubg de bu kadar drop yemiyor bence ram veya disk kullanımındandır.

Bence sorunun RAM ve işlemci. Kusura bakma dikkat etmedim başlığa. Depolama sorunu PUBG'de harita yüklenmesinde belli ediyor kendini. Bu dropların sebebi işlemci yetersizliği ve RAM olabilir. Önce RAM yükseltmesi dene istersen. Eğer işe yaramazsa işlemci :).

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı