RX570 R5 1600 sistemde Mavi ekran hatası

Bloodlinee

Hectopat
Arkadaşlar uzun süredir aralıklı PC de oyun oynarken aniden donma olayı oluyor reset atmam gerekiyor ve mavi ekran hataları oluyor ne yapmalıyım?
RX 570 4 GB
R51600
8 GB RAM
480 GB SSD
B450M-K ASUS.
hata.rar
Dosya paylaştım.

Son düzenleyen: Moderatör:
DDU ile ekran kartı sürücünüzü temizleyip, aşağıdaki bağlantıdan sisteminize uygun olan en son WHQL sürümü kurun.

Ses sürücülerinizi güncelleyin.

BIOS'unuzu 3604 sürümüne güncelleyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Corsair yazılımlarını kaldırın. Sisteme bağlı Corsair aygıtların sürücülerini güncelleştirin.

Dökümlerin birinde donanımsal bir sorun olduğu gözüküyor. Diskten şüpheleniyorum.
HD Tune Pro ile tüm disklere Quick Scan kapalı olacak şekilde Error Scan uygulayıp, sonuçlara ek olarak Health sekmelerini paylaşın.

Aniden donma sorununun ise aldığınız Mavi Ekran hataları ile ilgisi yok. Bu sorun Wattman olarak geçer. Öncelikle Mavi Ekran hatasını çözelim. Ardından aşağıdaki rehberi inceleyerek Wattman sorununu çözmeyi deneyebilirsiniz.

@Recep Baltaş
DDU ile ekran kartı sürücünüzü temizleyip, aşağıdaki bağlantıdan sisteminize uygun olan en son WHQL sürümü kurun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Corsair yazılımlarını kaldırın. Sisteme bağlı Corsair aygıtların sürücülerini güncelleştirin.

Dökümlerin birinde donanımsal bir sorun olduğu gözüküyor. Diskten şüpheleniyorum.
HD Tune Pro ile tüm disklere Quick Scan kapalı olacak şekilde Error Scan uygulayıp, sonuçlara ek olarak Health sekmelerini paylaşın.

Aniden donma sorununun ise aldığınız Mavi Ekran hataları ile ilgisi yok. Bu sorun Wattman olarak geçer. Öncelikle Mavi Ekran hatasını çözelim. Ardından aşağıdaki rehberi inceleyerek Wattman sorununu çözmeyi deneyebilirsiniz.
Teşekkürler hocam desteğiniz için kronik sorunmuş bu kartta galiba PSU ile ilgili sorun var gibi geldi bana işten eve geldiğimde dediklerinizi yapacağım paylaşırım

Hocam biosu guncelledim kasa ışığı yanıyor klavye de ama monitöre görüntü gelmiyor

Son düzenleme:
Size attığım linkten mi indirdiniz? Güncelleme esnasında elektrik kesintisi tarzı bir şey yaşandı mı?

Size attığım linkten mi indirdiniz? Güncelleme esnasında elektrik kesintisi tarzı bir şey yaşandı mı?
Hayır yaşanmadı evet oradan indirdim sonra biosdan güncelleme yaptım
Hayır yaşanmadı evet oradan indirdim sonra biosdan güncelleme yaptım
Güncelleme oldu bekledim bekledim görüntü yok bir şey yok sadece kasa ve klavye ışıkları vardı bende kapalttım çok bekledim ne yapabilirim

Güç kablolarını söküp BIOS pilini çıkartıp 20 saniye bekledikten sonra tekrar takın. Bir süre bekleyip sistemi açmayı deneyin. Bu arada USB'yi FAT32 olarak biçimlendirdiniz mi CAP dosyasını atmadan önce?

Yeni konular

Geri
Yukarı