RX570 sistem oyunlarda donuyor

Daha fazla  
RX 570 ROG STRIX 4 GB DDR 5 OC.
8 GB RAM HyperX Fury Z
1 TB HDD Western Digital
SSD yok.
650W Rampage PSU
A320M-F anakart
Power Boost unique kasa

Hangi parça donma yapıyor yardım edebilir misiniz? Aşırı bir şekilde donmalar oluyor ve ses kasıyor cızırt dızırt ediyor.

MSI Afterburner ile oyun içi sıcaklık ve FPS değerlerini paylaşabilir misiniz?
Ayrıca Windows ve ekran kartı sürücülerinin güncel olmaması FPS kaybı yaşamanıza sebebiyet veriyor olabilir.

Termal macun değişimi yapın. (Hem ekran kartı hem işlemci)
Bir de daha önceden WattMan hatası aldıysanız overclock ayarları sıfırlanır. Hem fan ayarlarını hem overclock ayarlarını gözden geçirin.
Driverları güncelleyin.
Hocam bu arada kasasına PSU'suna kadar yazmışsın işlemciyi yazmamışsın onu da yazarsan daha iyi yardımcı olabilirim. Darboğaz problemi olabilir çünkü.

RAM kaynaklı olduğunu sanmıyorum. Bu tür ses cızırtıları genellikle DirectX sorunlarından gerçekleşiyor temiz bir format işi çözebilir ama son çare olarak görün.

RX 570 ROG STRIX 4 GB DDR 5 OC.
8 GB RAM HyperX Fury Z
1 TB HDD Western Digital.
SSD yok.
650W Rampage PSU.
A320M-F anakart.
Power Boost unique kasa.

Hangi parça donma yapıyor yardım edebilir misiniz aşırı bir şekilde donmalar oluyor ve ses kasıyor cızırt dızırt ediyor.

Not:

Radeon Software Adrenalin 2019 Edition 19.12.1 highlights bu driverda daha az donmalar oluyor ama yine de donuyor.​

Termal macun değişimi yapın. (Hem ekran kartı hem işlemci)
Bir de daha önceden WattMan hatası aldıysanız overclock ayarları sıfırlanır. Hem fan ayarlarını hem overclock ayarlarını gözden geçirin.
Driverları güncelleyin.
Hocam bu arada kasasına PSU'suna kadar yazmışsın işlemciyi yazmamışsın onu da yazarsan daha iyi yardımcı olabilirim. Darboğaz problemi olabilir çünkü.
RYZEN 3 3100 3.6GHZ 8 ÇEKİRDEK
MSI Afterburner ile oyun içi sıcaklık ve FPS değerlerini paylaşabilir misiniz?
Ayrıca Windows ve ekran kartı sürücülerinin güncel olmaması FPS kaybı yaşamanıza sebebiyet veriyor olabilir.
90 dereceleri görüyorum ekran kartı 4 yıllık babamdan aldım
Hangi oyunlarda donuyor?

Genelde FPS oyunlarında ETS 2 de donmuyor Assetto Corsa modlarla beraber girdiğimde sunucuya yani aşırı bir şekilde donma oluyor.

Not:

Radeon Software Adrenalin 2019 Edition 19.12.1 highlights bu driverda daha az donmalar oluyor ama yine de donuyor.​

Ryzen 3 3100 3.6GHz 8 çekirdek.

90 dereceleri görüyorum ekran kartı 4 yıllık babamdan aldım.

Genelde FPS oyunlarında ETS 2 de donmuyor Assetto Corsa modlarla beraber girdiğimde sunucuya yani aşırı bir şekilde donma oluyor.

Sıcaklıklar yüksek. Ekran kartı bakımlarını yapın. Başlıca sebepleri sıcaklık, SSD olmaması ve RAM az olması.

Not:

RYZEN 3 3100 3.6GHZ 8 ÇEKİRDEK

90 dereceleri görüyorum ekran kartı 4 yıllık babamdan aldım

Hocam termal macun değişimi yapın işlemci ve ekran kartının macununu değişin büyük fark gösterecektir. Bu arada her termal macun aynı değildir kaliteli olanları araştırın.

Geri
Yukarı