RX570 tam güç çekmiyor

doguutetik

Hectopat
Merhaba arkadaşlar ekran kartım tam güç çekmiyor ve 170-180 FPS aldığım FIFA 21 oyununda artık 130 FPS alıyorum. Ayrıca FurMark testinde çektiği güç 140W'ı geçmiyor haliyle hiçbir ısınmada gerçekleşmiyor. 1 hafta önce geldi aynısı başıma Driver'ı DDU programı ile kaldırdım yeniden yükledim düzeldi fakat 1 hafta geçti yine aynısı oluyor. Yardımlar için teşekkürler şimdiden.

Fazla güç çekmesini ve ısınmasını isteyen biri ilk defa görüyorum. Gösterilen TDP değeri kadar güç çekmez ekran kartları zaten çok normal.

Arkadaşlar kart daha önce FurMark testinde 190W' ları görüyordu sizin dediğiniz oyunlarda geçerli 130W oyunlarda çeker zaten ona bir lafım yok. Kartın şu anda tam güç çekmediğinden eminim.
Ben kartımı tam güç kullanmak için bu ayarı kullanıyorum Screenshot
Aynı ayar bendede açık fakat konuda bahsettiğim gibi DDU ile kaldırdığımda bu sorun düzelmişti 1 Hafta sonra tekrar başladı.
Kartın TDP değeri 150W zaten. Ortalama olarak 130W görüyor çoğu kişi. Hatta U.V yapıp 110W'lara düşen var. Sizin sorununuz farklı bir şey, zira kart yeterli gücü çekiyor.
Kartın TDP değeri ne ise onu çekecek diye bir kaide yoktur ki. 150W TDP değeri var diye bunun üstüne çıkmaz diye bir şey zaten yok.
Arkadaşlar kart daha önce FurMark testinde 190W' ları görüyordu sizin dediğiniz oyunlarda geçerli 130W oyunlarda çeker zaten ona bir lafım yok. Kartın şu anda tam güç çekmediğinden eminim.

Aynı ayar bendede açık fakat konuda bahsettiğim gibi DDU ile kaldırdığımda bu sorun düzelmişti 1 Hafta sonra tekrar başladı.

Kartın TDP değeri ne ise onu çekecek diye bir kaide yoktur ki. 150W TDP değeri var diye bunun üstüne çıkmaz diye bir şey zaten yok.

Kartın TDP değeri 150W zaten. Ortalama olarak 130W görüyor çoğu kişi. Hatta U.V yapıp 110W'lara düşen var. Sizin sorununuz farklı bir şey, zira kart yeterli gücü çekiyor.
Az önce denedim bu arada OCCT Power testinde kart tam 201W güç çekiyor dediğinizin tamamen yanlış olduğu zaten ortada benim sorunum oyunlarda 130W tüketmesi gerekirken aşağı yukarı 70W tüketiyor ve FPS düşük.

Yeni konular

Geri
Yukarı