RX570 üretiliyor mu?

Stokları bahane ederek 560 talep ediyorlar. Onların böyle bir şeye hakları varsa benimde 580 talep etmeye hakkım vardır diye düşünüyorum. Zamanında parasıyla satın almışım. Şimdi de 1400 tl ile doğru düzgün hiç bir kartı satın alamam. Kartı ben bozsam tamam anlarım fakat kart bana bozuk geliyor. Burada firma hatasını telafi edip 580 teklif etmeleri gerekirdi. Yani burada ben para iadesini de kabul edemem.
Size 3 tane bu şekilde mağdur olan ve para iadesi/ürün değişimi şeklinde sonuçlanan farklı konuları atacağım.
1. Evga GTX 970 Yanması ve Yurtdışı Garantiye Gönderme Garanti kapsamında ellerinde GTX 970 bulunmadığından dolayı değişim süresince performans olarak üst model olarak GTX 1060 6 GB kullanıcıya gönderilmiş. Aslında bunu istisna olarak da sayabiliriz. Çünkü EVGA kullanıcılarını bu konularda üzmeyen kaliteli bir firma.
2. Arızalı MSI R9 390 yerine değişimden RX 570 gelmesi bu konuda da R9 390 8 GB model karta sahip kullanıcının garanti kapsamında, mağazanın bu modele sahip olamayışından dolayı güncel olarak performans bakımından denk düşen RX 570’ in 4 GB versiyonu gönderilmesi durumu. Bu değişim ne kadar mantıklı olmuş takdir sizin.
3. İtopya'nın adaletsizliği burada da RX 5500XT model kartın bozulması sonucu, ellerinde mining furyasının sonucu olarak kart olmadığından dolayı faturada ki ücret iade edilmiş. Bu konuda tüketici hakem heyetine başvursanız bile istediğiniz şekilde sonuca varmanız çok zor. Firmanın/Mağazanın insiyatifine bağlı olarak bu gösterdiğim 3 çözüm metodundan biri ile nihayete erdirilir. Ne mahkemeye ne de satış sözleşmesinde herhangi bir aykırılık yoktur.

Size 3 tane bu şekilde mağdur olan ve para iadesi/ürün değişimi şeklinde sonuçlanan farklı konuları atacağım.
1. Evga GTX 970 Yanması ve Yurtdışı Garantiye Gönderme Garanti kapsamında ellerinde GTX 970 bulunmadığından dolayı değişim süresince performans olarak üst model olarak GTX 1060 6 GB kullanıcıya gönderilmiş. Aslında bunu istisna olarak da sayabiliriz. Çünkü EVGA kullanıcılarını bu konularda üzmeyen kaliteli bir firma.
2. Arızalı MSI R9 390 yerine değişimden RX 570 gelmesi bu konuda da R9 390 8 GB model karta sahip kullanıcının garanti kapsamında, mağazanın bu modele sahip olamayışından dolayı güncel olarak performans bakımından denk düşen RX 570’ in 4 GB versiyonu gönderilmesi durumu. Bu değişim ne kadar mantıklı olmuş takdir sizin.
3. İtopya'nın adaletsizliği burada da RX 5500XT model kartın bozulması sonucu, ellerinde mining furyasının sonucu olarak kart olmadığından dolayı faturada ki ücret iade edilmiş. Bu konuda tüketici hakem heyetine başvursanız bile istediğiniz şekilde sonuca varmanız çok zor. Firmanın/Mağazanın insiyatifine bağlı olarak bu gösterdiğim 3 çözüm metodundan biri ile nihayete erdirilir. Ne mahkemeye ne de satış sözleşmesinde herhangi bir aykırılık yoktur.
Umarım bende olumlu sonuç alanlar arasında olurum. Şuan para iadesi beni büyük zarara sokar ve zaten 6 yıldan fazla bir süredir bilgisayar hayali kuran ben tam aydınlığa ermişken yine boşluğa düşerim. Suç benim olsa para iadesine bir şey demeyeceğim ama suç onların. Üstüne bir de beni zarara sokmaya çalışıyorlar. Umarım dualarım olumlu sonuç verir, umarım Teknobiyotik beni şaşırtır...
Arkadaşlar olay sonuçlandı. Bugün aradığımız da mağduriyetimizi anladıklarını ve üzüldüklerini söylediler, anlayışlı ve nazik bir şekilde yaklaştılar. Daha önceki konuşmalarımızda da çok farklı bir durum yoktu tabii. Bugün yeni bir RX570 taktılar ve fandaki cızırtı sorununu çözdüklerini söyleyip bilgisayarı kargoya verdiler. Olayın THH'ye uzamaması beni mutlu etti ve bu yaklaşımlarından memnun kaldım. Şuan tek dileğim bilgisayarın elime sağlam ve sorunsuz bir şekilde ulaşması ve bir daha sorun yaşamamam.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı