RX580 boşta 50-55 derece

cihan16

Hectopat
İyi akşamlar arkadaşlar. Ekran kartım boştayken (sadece Discord ve Chrome açık) 55 dereceye kadar çıkıyor. Ekran kartım RX580. normalde çift monitör kullanıyorum yine aynı şartlar altında çift monitör varken 55 derece falan oluyor. Bir arkadaşım normal bir değer olmadığını söyledi 2. monitörü çıkardım ve aşağıda ki değerleri alıyorum. Pek de bir farklılık yok bu değerler normal midir? (ekran görüntülerini alırken dalgalanma yaşamış hatta 50 olmuş.)

1620499589972.png

1620499604500.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim gigabyte rx 570 boşta 30 ile 35 derece seyrediyor biraz fazla değer termal macun yenile istersen

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    8,6 KB · Görüntüleme: 32
İyi akşamlar arkadaşlar. Ekran kartım boştayken (sadece Discord ve Chrome açık) 55 dereceye kadar çıkıyor. Ekran kartım RX580. normalde çift monitör kullanıyorum yine aynı şartlar altında çift monitör varken 55 derece falan oluyor. Bir arkadaşım normal bir değer olmadığını söyledi 2. monitörü çıkardım ve aşağıda ki değerleri alıyorum. Pek de bir farklılık yok bu değerler normal midir? (ekran görüntülerini alırken dalgalanma yaşamış hatta 50 olmuş.)

Eki Görüntüle 1014191

Eki Görüntüle 1014192
Benimde böyle oluyor hocam. Sadece opera da video izlerken 55 lere çıkıyor. Çok anormal bir durum değil. Kafanıza takmayın yani.

Ekran kartı fanları 55 derece (bazılarında 60 olabiliyor) görmedikçe fanları çalıştırmaz. Benim ekran kartı için de aynı durum geçerli. Boştayken 50-55 arası dolaşıyor.

Yükte ne kadar? Ne zamandır böyle? Kasanız nedir?
geçen sene bu aylarda 81 82 derece oluyordu oyunlarda. Yazdan beri oyun oynayamadım sınav senemden dolayı. Kasam thermaltake v200
Ekran kartı fanları 55 derece (bazılarında 60 olabiliyor) görmedikçe fanları çalıştırmaz. Benim ekran kartı için de aynı durum geçerli. Boştayken 50-55 arası dolaşıyor.
evet fanlar çalışmıyor. Benim kartta ki ayar 60 heralde sadece oyun oynarken çalışıyor normalde bu değerlerde takıldığı için çalışmıyor heralde.

Geri
Yukarı