RX580 için 2000 TL anakat, işlemci, RAM önerisi

İ3 9100f, 6 çekirdek 14nm, r5 1600af 8 çekirdek ve 12nm. Eğer daha basit bir şey istiyorsanız r5 1600af nin yanına rtx 2070 bile takıp hafif darboğazla kullanabilme imkanınız var
Vallahi hocam biraz daha araştırdımda hazır alacakken R5 1600 AF alın pişman olmazsınız, i3 9100F 4 Core 4 thread, R5 1600 AF 6 Core 12 thread. i3 9100F R5 1600'ün rakibi değil. i5 9400F ile karşılaştırmak gerek bence
Öncelikle teşekkür ederim.
1600 ün düz modelinden daha iyi olan AF modelini öneriyorsunuz. Bu modeli düzgün bir satıcıda bulamadım.
Hangi sitelerden araştırdığınızı merak ettim işlemcileri.
cpu.userbenchmark.com dan cpu lar arasındaki kıyasa baktım
pc-builds.com dan darboğaz testlerine baktım.
Youtube üzerindende bu işlemcilerle ilgili fps testlerine baktım.
Çok aşırı bir fark göremedim.
Her konuda kapışan işlemciler.
Benim size sorum şu:
İleride 2070 alıcak param olursa diye düşünerek bugün 300-400 lira fazla para vermem ne kadar mantıklı?

Öncelikle teşekkür ederim.
1600 ün düz modelinden daha iyi olan AF modelini öneriyorsunuz. Bu modeli düzgün bir satıcıda bulamadım.
Hangi sitelerden araştırdığınızı merak ettim işlemcileri.
cpu.userbenchmark.com dan cpu lar arasındaki kıyasa baktım
pc-builds.com dan darboğaz testlerine baktım.
Youtube üzerindende bu işlemcilerle ilgili fps testlerine baktım.
Çok aşırı bir fark göremedim.
Her konuda kapışan işlemciler.
Benim size sorum şu:
İleride 2070 alıcak param olursa diye düşünerek bugün 300-400 lira fazla para vermem ne kadar mantıklı?
%5 fark yok %50 fark var. Yazdığınız sitelerin bir kısmı yasaklı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

%5 fark yok %50 fark var. Yazdığınız sitelerin bir kısmı yasaklı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Siteler yasaklı derken neyi kastettiğinizi anlamadım.
Technopat'ta bu sitelerle ilgili yazmak mı yasaklı?
%50 farkı hangi sitelerden veya videolardan bakarak söylediğinizi belirtebilirseniz bende bakarak kıyas noktası oluşturabilirim.
Bu attığınız videoyu bende izledim bazı oyunlarda geçiyor bazı oyunlarda kafa kafaya mesela son gösterdiği Hitman oyununda 9100F daha iyi.
Nasıl %50 fark olduğuna kanaat getirdiniz?

Siteler yasaklı derken neyi kastettiğinizi anlamadım.
Technopat'ta bu sitelerle ilgili yazmak mı yasaklı?
%50 farkı hangi sitelerden veya videolardan bakarak söylediğinizi belirtebilirseniz bende bakarak kıyas noktası oluşturabilirim.

Hocam size çok basit bir yöntem ile açıklamayı planladım şimdi 12 nanometre boşluklar ile transistör döşenerek fazla transistör sığdırılıyor bu da performansı yükseltip sıcaklığı düşürüyor ama 14 nm ile üretilirse daha az transistör döşeniyor. Birisi 6 çekirdek 12 iş parçacığından oluşurken birisi 4 çekirdek 4 iş parçacığından oluşuyor. Birisi 16 MB Cache'e sahip iken birisi 6 MB Cache'e sahip. AMD işlemcilere çift kanal RAM takıp yüksek MHz'li RAM takarsanız çok fazla performansa doyarsınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam dediğim gibi kesinlikle rakibi değil, R5 1600 AF gerçekten çok güçlü. i3 9100F alırsanız 4 Core 4 thread, 1 sene geçer geçmez Warzone gibi yeni oyunlarda droplar yersiniz aynı anda Discord vs açıp oyun oynayınca FPS kaybedersiniz. Gerçekten inanın bana bir iki sene sonra keşke 400 TL fazla verşey mişim dersiniz buyurun linki

Hocam size çok basit bir yöntem ile açıklamayı planladım şimdi 12 nanometre boşluklar ile transistör döşenerek fazla transistör sığdırılıyor bu da performansı yükseltip sıcaklığı düşürüyor ama 14 nm ile üretilirse daha az transistör döşeniyor. Birisi 6 çekirdek 16 iş parçacığından oluşurken birisi 4 çekirdek 4 iş parçacığından oluşuyor. Birisi 16 MB Cache'e sahip iken birisi 6 MB Cache'e sahip. AMD işlemcilere çift kanal RAM takıp yüksek MHz'li RAM takarsanız çok fazla performansa doyarsınız.
Teknik detaylardan pek anlamıyorum kusura bakmayın.
Youtubedan baktığım videolarda anladığım kadarıyla yüksek çekirdek sayısı isteyen oyunlarda aralarındaki fark açılıyor.
Eğer fiyatı artıracak olursam söylediklerinizi asla unutmayacağım. Haklısınız discord vs açtığımda aradaki farkta açılacaktır.
Şuan sizin dediğiniz işlemci bir tık öne geçti kafamda.
Bu işlemci için Anakart ve RAM de önerebilir misiniz?
Anakart bios update gerektirmezse sevinirim.
Hocam dediğim gibi kesinlikle rakibi değil, R5 1600 AF gerçekten çok güçlü. i3 9100F alırsanız 4 Core 4 thread, 1 sene geçer geçmez Warzone gibi yeni oyunlarda droplar yersiniz aynı anda Discord vs açıp oyun oynayınca FPS kaybedersiniz. Gerçekten inanın bana bir iki sene sonra keşke 400 TL fazla verşey mişim dersiniz buyurun linki
Çok teşekkür ederim.
Aralarındaki fiyat farkının nedenini öğrenmeye başladım.
Haklısınız discord vs açtığımda üzülmektense fiyatı 2. kez düşünmek daha iyidir.
Kafamda 1600 bir tık öne geçti.

Teknik detaylardan pek anlamıyorum kusura bakmayın.
YouTube'dan baktığım videolarda anladığım kadarıyla yüksek çekirdek sayısı isteyen oyunlarda aralarındaki fark açılıyor.
Eğer fiyatı artıracak olursam söylediklerinizi asla unutmayacağım. Haklısınız Discord vs açtığımda aradaki farkta açılacaktır.
Şu an sizin dediğiniz işlemci bir tık öne geçti kafamda.
Bu işlemci için anakart ve RAM'de önerebilir misiniz?
Anakart BIOS Update gerektirmezse sevinirim.

Çok teşekkür ederim.
Aralarındaki fiyat farkının nedenini öğrenmeye başladım.
Haklısınız Discord vs açtığımda üzülmektense fiyatı 2. kez düşünmek daha iyidir.
Kafamda 1600 bir tık öne geçti.

Arkadaşın verdiği 2600 teklifi güzel 1600 AF çok ufak bir O.C ile 2600'e denk bir işlemci olabiliyor hangisi en ucuz olursa onu alın 1600 AF 12 nm daha ucuza geliyorsa onu 2600 daha ucuza geliyorsa onu alın.

Arkadaşın verdiği 2600 teklifi güzel 1600 AF çok ufak bir O.C ile 2600'e denk bir işlemci olabiliyor hangisi en ucuz olursa onu alın 1600 AF 12 nm daha ucuza geliyorsa onu 2600 daha ucuza geliyorsa onu alın.
Arkadaşın teklifindeki ürünleri 2100 liraya bulabiliyorum.
2-3 hafta içinde teklifi hala duruyor olursa ondan alabilirim veya kendim alabilirim.
O fiyata çıkıcak olursam 50 lira fazla vermek çok kritik olmayacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı