RX580 oyunda 80 dereceye ulaşıyor ve görüntü gidiyor

Daha fazla  
Selam arkadaşlar, RX580 ekran kartımda (8 GB) ısınma problemi yaşıyorum. Şöyle ki Battlefield 5'i açtığımda daha menüye girdiğimde 70 dereceleri buluyor ve map açıldığında 80'e çıkıp ekran gidiyor, bunu sadece Battlefield'da değil RDR2 ve diğer güçlü oyunlarda da yaşıyorum yani kasa çalısıyor fakat görüntü yok. WHQL sürümünü kurdum fakat değişen bir şey yok yine aynı. Sizce ekran kartı çöp mü oldu yoksa ekran kartının padini ve macununu değiştirtsem sorundan kurtulabilir miyim? Garantisi bitti.

Selam arkadaşlar, RX580 ekran kartımda (8 GB) ısınma problemi yaşıyorum. Şöyle ki Battlefield 5'i açtığımda daha menüye girdiğimde 70 dereceleri buluyor ve map açıldığında 80'e çıkıp ekran gidiyor, bunu sadece Battlefield'da değil RDR2 ve diğer güçlü oyunlarda da yaşıyorum yani kasa çalısıyor fakat görüntü yok. WHQL sürümünü kurdum fakat değişen bir şey yok yine aynı. Sizce ekran kartı çöp mü oldu yoksa ekran kartının padini ve macununu değiştirtsem sorundan kurtulabilir miyim? Garantisi bitti.

Ekran kartını temizleyip termal macun yenilemesi yapınız ve tekrar test edin.

Belki ekran kartı fanları bozulmuştur. Ses falan çıkartıyor mu?

Çalışıyor ve görüntü yoksa. Bozulmuştur büyük ihtimalle.
aslın da eski oyunlarda çalısıyor mesela Call of duty black ops Ultra ayarlarda oynuyorum 90 fps evet biraz eski oyun ama onda atmıyor veya gta 5 düşük ayarlarda atmıyor fakat biraz yükseğe çektim mi ayarları ekran görüntüsü direkt gidiyor
tamamdır bu arada dönüştürücü kullanıyorum hocam sorun bundan olabilir mi

Hocam fanlar 2800e kadar çıkıyor acayip gürültülü oluyor yani bundan da cok müzdaribim.

Fan bozulması bakacağın en son sorunlardan biri her şeyi yaptın olmadı fanları kontrol et.
Aslın da eski oyunlarda çalısıyor mesela Call of Duty Black Ops Ultra ayarlarda oynuyorum 90 FPS evet biraz eski oyun ama onda atmıyor veya GTA 5 düşük ayarlarda atmıyor fakat biraz yükseğe çektim mi ayarları ekran görüntüsü direkt gidiyor.

Tamamdır bu arada dönüştürücü kullanıyorum hocam sorun bundan olabilir mi?

Dönüştürücüden olduğunu sanmıyorum.

Ekran kartları 85 dereceye kadar stabil çalışabilirler. Şayet 80 derecenin üstünde görüntü gidiyorsa, GPU lehimlerinde problem olması yüksek ihtimal. GPU reballing yaptırırsanız kartı kurtarabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı