RX580 PC aniden kapanıyor

Bahattin15

Hectopat
RAM
Kingston 16 GB DDR4 2400MHz
SSD veya HDD modeli
Patriot Brust 240GB SSD
Ekran kartı
Asus Rog Strix RX580 O8g
Anakart
Asus Prime Z390-P
İşlemci
Intel i5 9400F
İlk başta GTA 5 oynarken bilgisayar birden ekran siyah oldu ama kasadaki fanlar LED'ler hala çalışıyordu bilgisayarı güç tuşundan kapattım tekrar açtım WattMan ayarları yeniden yüklendi gibisinden bir şeyler yazdı. Sonra tekrar GTA 5'e girdim 2 3 kez daha tekrarladı ardından LoL'de denedim oyunun yarısında kapandı, 2. denemede girer girmez kapandı. Şimdi bilgisayar açıldıktan 30 saniye sonra kapanıyor. Sıcaklık değerleri normal CPU Max 30, GPU 65 70 derece.

Psu nun sistem için yeterli watta olduğundan emin om. Farklı bir psu ile dene. Sorun devam ederse ekran kartı arızalı olabilir.

Sorun depolama biriminde olabilir gibi duruyor. Elinde var ise dene bir başka HDD/SSD ile.

Bilgisayarımda takılı bir tane daha SSD var Windows'u ona aktarabilir miyim denemek için.
MSI Afterburner kullanıyor musun?

1 2 kez kullanmıştım ASUS GPU Tweak 2 kullanıyorum genellikle.

Bugün yeni sürüm geldi düzelir diye yükledim kurdum düzelmedi. DDU ile eski driveri sildim tekrar son sürümü yükledim yine de düzelmedi.
PSU'nun sistem için yeterli watta olduğundan emin om. Farklı bir PSU ile dene. Sorun devam ederse ekran kartı arızalı olabilir.

Çoğu yerde 500W sitemim için yeterli olduğu yazıyor 2 senedirde sıkıntısız kullanıyordum 2 gündür bu sıkıntıyı yaşıyorum. Bugün tamamen gitti bilgisayar açıldıktan 30 saniye sonra hiçbir şey açık olmamasına rağmen kapanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı