RX580 PC boştayken mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

kfrkan

Hectopat
RAM
XPG Gammix D30 2x8G 3200 MHz
SSD veya HDD modeli
Kioxia Exceria Plus G2 500G
Ekran kartı
Sapphire Pulse RX580
Anakart
Gigabyte B450M-S2H
İşlemci
AMD Ryzen 5 3500X
Oyun oynarken değil ama Photoshop'la uğraşırken veya Opera'da gezerken hatta bilgisayar masaüstündeyken sürekli farklı hata kodları ile bilgisayar kapanıyor. Sorunu bir türlü bulamadım. Sfc/ scannow vs yaptım. Bir süre çözüldü ama kesin çözümü alamadım.

Temiz bir format ile mavi ekran hatalarını çözenlerin sayısı hiç yabana atılacak kadar değil. Format atın kurtulun
Temiz format defalarca yaptım. Hatta hard disk de değiştirdim. Ancak asla sorunum çözülmedi. En basitinden bu mesajı yazarken opera sayfa çöktü hatası veriyor. Oyun esnasında asla sorun yok. Basit işlemler sırasında sorun alıyorum. Minidump dosyaları ile hataları çözmem mümkün mü?

Casus yazılım tarayıcılarını kullan eskide olsa spyhunter 4.27 Full olanı bul indir ve tarat büyük ihtimal format attığın diskide tarat ondan virüs filan bulaşmış da olabilir.

Casus yazılım tarayıcılarını kullan eskide olsa spyhunter 4.27 Full olanı bul indir ve tarat büyük ihtimal format attığın diskide tarat ondan virüs filan bulaşmış da olabilir.

Bu akşam deneyeceğim dönüşleri bildiririm. Ddu ile ekran kartı driverını sileceğim. Kararlı son sürümü tekrar yüklerim.

Temiz format defalarca yaptım. Hatta hard disk de değiştirdim. Ancak asla sorunum çözülmedi. En basitinden bu mesajı yazarken opera sayfa çöktü hatası veriyor. Oyun esnasında asla sorun yok. Basit işlemler sırasında sorun alıyorum. Minidump dosyaları ile hataları çözmem mümkün mü?
Beğenmedim işaretini neden koyuyorsun ? Mavi ekran alıyorsan suçlusu ben miyim ? Senin adını yazayım bundan sonraki gönderilerine asla tavsiye sunmayacağım. Bol mavi ekranlar.

Artı -1 Eksi
Beğenmedim işaretini neden koyuyorsun ? Mavi ekran alıyorsan suçlusu ben miyim ? Senin adını yazayım bundan sonraki gönderilerine asla tavsiye sunmayacağım. Bol mavi ekranlar.
En basit sorunda format atmayı ben de biliyorum. Milyon tane uygulama dosya varken sürekli yaşadığım sorun olduğunu söylüyorum her seferinde format atmak mantıklı mı? SSD'lerin belli bir ömrü var. Tavsiye için teşekkürler. Ama 10 sene öncesinin bilgisayarcılarının verdiği öneriler.

En basit sorunda format atmayı ben de biliyorum. Milyon tane uygulama dosya varken sürekli yaşadığım sorun olduğunu söylüyorum her seferinde format atmak mantıklı mı? SSD'lerin belli bir ömrü var. Tavsiye için teşekkürler. Ama 10 sene öncesinin bilgisayarcılarının verdiği öneriler.
Sayamacağım kadar tavsiye ve öneri mesajlarım var. Siz hariç hiçbirinde 'format at' diye bir tavsiye sunmadım. Elimden geldiğince ve bilgi ve deneyimim dahilinde bildiğim konularda yardımcı olmaya çalışıyorum forumda. Fikrim ve bilgim olmadığı konulara da asla mesaj yazmam. Size format kelimesini sunmamın sebebi tek hata iletili mavi ekran almadığınız için. Değişik hata kodlarıyla mavi ekran almanızdan dolayı format diye yazdım. Boşver siz bildiğiniz yoldan ilerleyin. Beni görmezden gelebilirsiniz

Yeni konular

Geri
Yukarı