RX580 sistem Valorant'ta 80 FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

unknownplayer

Hectopat
Son düzenleyen: Moderatör:
80 FPS alman mantıksız. Benim sistemim bile 150 FPS verıyor oyunda. Ya FPS sınırın var veya drıverin falan eksik.

Son düzenleyen: Moderatör:
Valorant FPS'im 80'in üzerine çıkmıyor ve ani düşüşler yaşıyorum. Ya anormal bir durum var ya da sistemim sandığım kadar iyi değil. Neden oluyor ve nasıl düzelir? Fikrinizi sormak istedim. (diskte 70GB boşluk var.)

Sistemim:
RX580.
8 GB 3200 MHz RAM.
Ryzen 5 1600 işlemci.
B450M A Pro anakart.
Kısaca:https://www.itopya.com/azunyan-amd-...EHMpGC6UkNg-1632071780-0-gqNtZGzNAjujcnBszQnl

Büyük ihtimalle hocam FPS sınırı vardır.

Hocam aklıma gelenler şunlar;
1. Sistem performansını etkileyen virüs v.b. bir zararlı yazılım olabilir.
2. Driver güncel olmayabilir ya da driver güncellenirken bazen hatalar olabiliyor ya da bazı sistemlerde sorun çıkarabiliyor.
3. 8 RAM belki etkiliyor olabilir fakat bu düşük ihtimal. O ekran kartı valo için çok güçlü.
4. Diğer oyunlarda yapmıyor ve sadece Valoda yapıyorsa sorun sadece valoda demektir. Canınızı sıkacak bir durum yok demek oluyor bu durumda.
5. Ya da FPS sınırı vardır kontrol edin.

Hocam aklıma gelenler şunlar;
1. sistem performansını etkileyen virüs vb. Bir zararlı yazılım olabilir.
2. driver güncel olmayabilir ya da driver güncellenirken bazen hatalar olabiliyor ya da bazı sistemlerde sorun çıkarabiliyor.
3. 8 RAM belki etkiliyor olabilir fakat bu düşük ihtimal. O ekran kartı Valorant için çok güçlü.
4. diğer oyunlarda yapmıyor ve sadece Valorant'ta yapıyorsa sorun sadece Valorant'ta demektir. Canınızı sıkacak bir durum yok demek oluyor bu durumda.
5. ya da FPS sınırı vardır kontrol edin.

Sınırı kaldırdım olmadı.
Bu PC de Valhalla'yı oynadım gayet iyiydi.

Geri
Yukarı