RX580 sistemde hiçbir oyun açılmıyor

KaanRashford

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarım eskiden takır takır oyun oynatırdı. Şimdi bir oyuna girsem ekran donuyor ve kulaklıktan cızırtı sesi geliyor kulağı sağır edecekmiş gibi. Bunun sebebi ne olabilir? Sistemim i3 9.nesil, RX580.

Bilgisayarım eskiden takır takır oyun oynatırdı. Şimdi bir oyuna girsem ekran donuyor ve kulaklıktan cızırtı sesi geliyor kulağı sağır edecekmiş gibi. Bunun sebebi ne olabilir? Sistemim i3 9.nesil, RX580.
Driverleriniz güncel mi?

Hocam ekran kartının ilk sahibi misiniz? Ekran kartında da termal macunlar bulunuyor. Kontrol ediniz. Onun dışında işlemciye de aynı işlemi uygulayabilirsiniz.
İşletim sisteminiz nedir? Öğrenirsem stabil driver önerisi yapabilirim. Belki problem driver'dadır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ekran kartının ilk sahibi misiniz? Ekran kartında da termal macunlar bulunuyor. Kontrol ediniz. Onun dışında işlemciye de aynı işlemi uygulayabilirsiniz.
İşletim sisteminiz nedir? Öğrenirsem stabil driver önerisi yapabilirim. Belki problem driver'dadır.
Ekran kartının ilk sahibi benim evet işlemciyle alakalıdır umarım yeni bir ekran kartı almak istemem

Format atmayı denediniz mi ? (Çok klasik öneri ama olsun)
İki kez attım bi kez usb ile attım aynı değişen bişi olmadi

Teste tabi tutun PC'yi hocam. OCCT ile PSU ve ekran kartı.

Memtest86 ile RAM

Ve hatta HDD/SSD testi:

Formattan hemen sonra Windows arka planda sürücüleri kurabiliyor. Ve bu soruna neden olabiliyor. Tavsiyem: Sürücüleri temizleyip temiz sürücü kurun. Son aşamada interneti kesin.

Son düzenleme:
Temizleme ve termal macun bakımı gerekli. Muhtemelen macununuz kurumuş ısıdan dolayı böyle bir sorunla karşılaşıyorsunuz. Speccy indirip sıcaklığınızı kontrol edin. Mümkünse hem işlemcinize hem ekran kartınıza termal macun bakımı yaptırın.
Sıcaklık değerlerinizi oyun içi ve dışı olarak atarsanız sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı