RX580 sistemde sesler cızırdıyor ve sistem donuyor

erdemy22

Kilopat
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bilgisayarım cızırdıyor ve sonunda donuyor. Donduğu zaman sadece kasadan kapatabiliyorum. Oyunlarda da böyle. Sorunun yazılımsal olduğunu düşünmüyorum. Bütün driverları silip yükledim. Format attım. BIOS'u default yaptım ettim ama yine de düzeltemedim. Kulaklıkta da monitörde de cızırdama yapıyor. HDMI kablosunu da değiştirdim. AliExpress'ten Wi-Fi ve Bluetooth için PCI Express Card almıştım. Onunla ilgisi var mı bilmiyorum ama onu çıkarıp çalıştırdığımda da aynı sorun devam ediyor. Overclock da yapmıyorum. Bilgisayarı kullanamaz hale geldim. Yardımcı olursanız sevinirim. Yukarıya YouTube linki bıraktım.

RX580 4 GB.
i5 6500.
MSI B150 Gaming M3.
16 GB RAM.
650W PSU.

İyi günler. Öncelikle geçmiş olsun. BIOS da XMP ayarı mevcut mu? Ramlerinizi otomatik profile aldınız mı? Eğer RAM'lerinizde XMP açıksa onu defaulta getirip dener misiniz? Bende de böyle oluyordu. Deneme yanılma yolu ile bu şekilde çözüme ulaştım.

İyi günler. Teşekkür ederim. BIOS ayarlarını kontrol ettim XMP kapalı ve ramlar otomatik modda. PSU veya GPU'da sorun olabilir diye düşünüyorum.

Corsair VS650. 2 yıl kadar önce almıştım. Önceden de çözülemez bi ani ekran kartı ısınması sorunum vardı. Sorun Cooler Master 750W PSU'da çıkmıştı. Benzer bir şey olabilir diye düşünüyorum.

Corsair VS650. 2 yıl kadar önce almıştım. Önceden de çözülemez bir ani ekran kartı ısınması sorunum vardı. Sorun Cooler Master 750W PSU'da çıkmıştı. Benzer bir şey olabilir diye düşünüyorum.

Olabilir. Bir de RAM'leri tek slot takarak deneme şansınız var mı? Bir de ne sıklıkla oluyor bu? Deneme yanılma yolu ile bulmamız gerekiyor gibi :D

Olabilir. Bir de RAM'leri tek slot takarak deneme şansınız var mı? Bir de ne sıklıkla oluyor bu? Deneme yanılma yolu ile bulmamız gerekiyor gibi :D
Ramleri teker teker denedim sorun devam ediyor bir de ekran kartını çıkarıp işlemci üzerinden çalıştırayım dedim. Ekran gelmedi. Ekran kartını taktım yine gelmedi. Şimdi hiç açılmıyor. VGA ve DRAM ışıkları sırasıyla yanıp sönüyor.

RAM'leri teker teker denedim sorun devam ediyor bir de ekran kartını çıkarıp işlemci üzerinden çalıştırayım dedim. Ekran gelmedi. Ekran kartını taktım yine gelmedi. Şimdi hiç açılmıyor. VGA ve dram ışıkları sırasıyla yanıp sönüyor.

Kabloları tekrar kontrol edin. Belki monitöre giden kablo hala anakarta takılı olabilir. RAM'ler tam takılmamış olabilir. Yerlerini değiştirin. Eğer yakında bir arkadaşınız varsa parçaları arkadaşınızın kasasında test edin.

Kabloları tekrar kontrol edin. Belki monitöre giden kablo hala anakarta takılı olabilir. RAM'ler tam takılmamış olabilir. Yerlerini değiştirin. Eğer yakında bir arkadaşınız varsa parçaları arkadaşınızın kasasında test edin.
Bütün hepsini çıkarıp tekrar taktım. Kabloları özellikle kontrole ettim. Yakınlarda parçaları deneyebileceğim biri yok. Bilgisayarcıya götürmem gerekecek sanırım.

Geri
Yukarı