Çözüldü RX580 sistemde Valorant düşük FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kubihuylu

Decapat
i5 10400F
RX580.
8 GB RAM.
Oyun SSD'ye kurulu.
Ben bu işlemciyi almak için uzun bir sure bekledim. Ama aldığım gibi hayal kırıklığına uğradım. Valorant'ta çok düşük FPS veriyor. Ayarları en düşüğe alsam da en yükseğe alsam da yine 60 FPS arası. En yüksek 90 gördüm ama o da 40'dan 90a oradan direk 60'a düşüyor. Sabit kalmıyor. Ani düşüşler yaşıyorum ve FPS sabit değil çok oynuyor. Arada sırada istemci düşük FPS hatası veriyor.

Bir de merak ettiğim bir konu var. Valorant hiç GPU kullanmıyor. Hep 10-40 arası kullanıyor. CPU ise 50-80 arası oluyor. Bunu nasıl yükseltebilirim en iyi performans için. Az önce videodan baktım herif benimle aynı sistem ile 300FPS alıyor. Bu konuda beni aydınlatırsanız çok iyi olur. Çünkü olduğum yerde adam vuramiyorum artık.

Çözüm
@Kubihuylu RAM frekansını ctrl+alt+del ile görev yöneticisinden görürsün. Bu ekrandaki gibi sağ altta yazar, benim 3200Mhz örneğin.

Screenshot_1.jpg

Afterburner ise sitesinden indirip ayarlardan açacaksın rehberi burada. CPU temperature, GPU temperature, GPU usage, RAM usage yeterlidir.

Az önce videodan baktım herif benimle aynı sistem ile 300FPS alıyor. Bu konuda beni aydınlatırsanız çok iyi olur.

Çünkü sisteminde bazı kısımlar eksik, yanlış veya çöp. Örneğin 2x8 GB RAM eksik, RAM frekansını yazmamışsın, SSD marka ve modeli yok, oyun içi sıcaklıkların yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı