RX580 Sürücüsü nasıl yüklenir?

Hamzatüren

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Gskill 16GB 2677Mhz(OC)
SSD veya HDD modeli
Leven JS600 512GB
Ekran kartı
RX580?
Anakart
Asrock B450M HDV
İşlemci
R5 2600
Sahibinden.com üzerinden bir ekran kartı aldım. Açıklamasında sorunsuz bir kart olduğu söylense de bu kart bayağı sorunlu geldi. İlk problem her 15-20 dk da bir ekran gidip geliyor ikinci problem kartı hiçbir şekilde RX580 olarak tanımıyor bilgisayar ya RX570 ya da RX480 olarak tanımlıyor acaba kartın özelliklerini falan mı kısmış o yüzden mi böyle gözüküyor? Üçüncü problem de bu başlığı açmamın sebebi sürücüler yüklenmiyor. DDU ile sildim sıfırdan yükledim yine yüklenmedi resimdeki hata ile karşılaşıyorum. Sorun ne arkadaşlar nasıl sürücüleri yükleyebilirim?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-10-02 003146.png
    Ekran görüntüsü 2022-10-02 003146.png
    18,7 KB · Görüntüleme: 55
  • Ekran görüntüsü 2022-10-02 003301.png
    Ekran görüntüsü 2022-10-02 003301.png
    261 KB · Görüntüleme: 61
Hocam o kart zaten hemen çok arızalanıyor ve o kart mining katıdır haberiniz olsun. Gtx 1060 6gb rx 580 rx 8gb rx480 8 gb rx 570 8gb bunlar genellikle mining için kullanılır.

Sürücüler ne yaptıysam yüklenmiyor ve Furmark testi de çalışmıyor "Furmark requires an OpenGL 2.0 compliant graphics controller. Startup failed." Hatası alıyorum. Kullanabildiğim kadarıyla kart her 15-20dk da bir gidip geliyor. Onun dışında sürücüler yüklenmiyor arızası bu. Ben bunu tamir ettirsem ortalama ne kadara patlar ve nereye tamir ettirmeliyim?

Sürücü yüklenirken ekran siyah olduktan sonra resimdeki hatayı alıyorum daha yükleme bitmeden.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-10-02 022002.png
    Ekran görüntüsü 2022-10-02 022002.png
    299,4 KB · Görüntüleme: 33
Neden param güvende ile almadınız?
Aslında param güvende ile satın aldım. Kart MSI RX580 Armor 8GB aynısı gibi gözüktüğünden kargodan çıkardıktan sonra elimde hazır bir sistem olmadığı için diğer parçaların gelmesini bekledim o süreçte param güvende kendi kendine onaylamış. Sonrasında satıcıyla iletişime geçtiğimde satıştan önce kendinden emin satıcı bilmiyormuş gibi davrandı 500tl istedi falan şu an kendi imkanlarımla tamir ettirmeyi düşünüyorum.

Aslında param güvende ile satın aldım. Kart MSI RX580 Armor 8GB aynısı gibi gözüktüğünden kargodan çıkardıktan sonra elimde hazır bir sistem olmadığı için diğer parçaların gelmesini bekledim o süreçte param güvende kendi kendine onaylamış. Sonrasında satıcıyla iletişime geçtiğimde satıştan önce kendinden emin satıcı bilmiyormuş gibi davrandı 500tl istedi falan şu an kendi imkanlarımla tamir ettirmeyi düşünüyorum.
Param güvendenin 2 günlük süresi var. İade talebinde bulunmazsanız 48 saat dolunca otomatik onaylıyor. Geçmiş olsun.

Sürücüler ne yaptıysam yüklenmiyor ve FurMark testi de çalışmıyor "FurMark requires an OpenGL 2.0 compliant Graphics Controller. Startup failed." hatası alıyorum. Kullanabildiğim kadarıyla kart her 15-20dk da bir gidip geliyor. Onun dışında sürücüler yüklenmiyor arızası bu. Ben bunu tamir ettirsem ortalama ne kadara patlar ve nereye tamir ettirmeliyim?

Sürücü yüklenirken ekran siyah olduktan sonra resimdeki hatayı alıyorum daha yükleme bitmeden.

Hocam kart arızalı ve tamiri neredeyse imkansız gibi.
Reball yaptırabilirsiniz ama en az bu kadar daha isterler sizden.
Yukarıdaki mesajda yazdığım gibi satıcı seni resmen dolandırmış.
Ürünün değerinden ucuz ilana koymuş kim düşerse artık demiş.
O bilmiyor filan hikaye bunun gibi çakallar neler bilirler aklın durur.
Geçmiş olsun.

Hocam kart arızalı ve tamiri neredeyse imkansız gibi.
Reball yaptırabilirsiniz ama en az bu kadar daha isterler sizden.
Yukarıdaki mesajda yazdığım gibi satıcı seni resmen dolandırmış.
Ürünün değerinden ucuz ilana koymuş kim düşerse artık demiş.
O bilmiyor filan hikaye bunun gibi çakallar neler bilirler aklın durur.
Geçmiş olsun.
haklısınız hocam dolandırıldım. Dolandıran kişi diyor ki geri gönder kartı eğer kart RX570se sana bir tane RX580 vericem. Buna güvenip geri mi yollayayım gönderdiğimde büyük ihtimal bir şeyler uydurucak ve kartı geri bile yollamıcak. Sonuç olarak tamir edilmesi mümkün olmayan bir durumda mı kart girdiğim oyunlarda 10-15 fps alıyorum driver olmadığı için ne yaprsam yapayım driver da yüklenmiyor bir de bir işe yarar mı bilmem ama dxdiagdaki görüntü şu şekilde:

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-10-02 153410.png
    Ekran görüntüsü 2022-10-02 153410.png
    33,4 KB · Görüntüleme: 32
Haklısınız hocam dolandırıldım. Dolandıran kişi diyor ki geri gönder kartı eğer kart RX570SE sana bir tane RX580 vereceğim. Buna güvenip geri mi yollayayım gönderdiğimde büyük ihtimal bir şeyler uyduracak ve kartı geri bile yollamayacak. Sonuç olarak tamir edilmesi mümkün olmayan bir durumda mı kart girdiğim oyunlarda 10-15 FPS alıyorum driver olmadığı için ne yaprsam yapayım driver da yüklenmiyor bir de bir işe yarar mı bilmem ama DxDiag'daki görüntü şu şekilde:

Elden takas yapın ya da siz onun yerine gidin diyeceğim ama aynı şehirde olmanız lazım.
Risk alıp yollayın derim.
Eğer geri yollamazsa dolandırıcılıktan seni savcılığa vereceğim gibi bir şey yaz.
Bu konuşmalarınızı mümkün ise yazışmalar ile yapın.

Elden takas yapın ya da siz onun yerine gidin diyeceğim ama aynı şehirde olmanız lazım.
Risk alıp yollayın derim.
Eğer geri yollamazsa dolandırıcılıktan seni savcılığa vereceğim gibi bir şey yaz.
Bu konuşmalarınızı mümkün ise yazışmalar ile yapın.
En son arayıp kartı gönderme git yasal haklarını kullan bende kanıtlar var vb. şeyler söyledi şu an tamirci arıyorum hocam donanımsal bir sorunu var da tamir edilmez mi hocam bu kart.

En son arayıp kartı gönderme git yasal haklarını kullan bende kanıtlar var vb. şeyler söyledi şu an tamirci arıyorum hocam donanımsal bir sorunu var da tamir edilmez mi hocam bu kart.

Hocm savcılığa suç duyurusunda bulunsanız dahi ürün ikinci el olduğu için işe yaramaz.
Tamie edilir belki ama düzen tutup tutmayacağı belli değil ayrıca sizden çok para isterler.

Şuradaki arkadaşla iletişime geç istersen.
Videosunu gördüm YouTube'da.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı