RX580'den sonra PC'nin kapanma sorunu

harun07

Hectopat
Daha fazla  
Bugün Gigabyte RX580 8GB modelini aldım bilgisayarıma taktım. Her şey sorunsuz çalışıyor fakat oyuna girip 5 dk durduktan sonra bilgisayar kendiliğinden kapanıp en az 5 dk açılmıyor. Eski ekran kartımla girip oynadığım oyunlar bile aynı şekilde oluyor.

NOT: Eski ekran kartımın güç girişi 6 pinliydi bununki 8 pinli bende 6 pinli kablonun yanında 2 pinli bir kablo ayrı boşta duruyordu ikisini birden takıp 8 li yaptım. Sorun bundan olabilir mi ?

NOT: Eski ekran kartımın güç girişi 6 pinliydi bununki 8 pinli bende 6 pinli kablonun yanında 2 pinli bir kablo ayrı boşta duruyordu ikisini birden takıp 8 li yaptım. Sorun bundan olabilir mi ?
Hayır sorun bunda değil. Fakat sorun PSU'da olabilir. RX580'e yeterli gücü sağlayamıyor olabilir. Tüm sistemi yazın. PSU marka model belirtin.

Thermaltake LP-700AL2NH
PSU sorunlu büyük ihtimal.
Ne gibi sıkıntısı olabilir marka modeli yazdım
Hayır sorun bunda değil. Fakat sorun PSU'da olabilir. RX580'e yeterli gücü sağlayamıyor olabilir. Tüm sistemi yazın. PSU marka model belirtin.
  • AMD FX 8350 4.0GHz İşlemci
  • ASUS M5A97 LE R2.0 Anakart
  • 8GB (2x4) 1600MHz DDR3 RAM
  • Gigabyte RX580
  • Toshiba 1TB 7200RPM 32MB SATA3 HDD
  • Samsun EVO 120GB SSD
  • Thermaltake Element T 700W Kasa

Durum güncellemesi: Bilgisayarcıya götürüp baktırdım ve ekran kartında çok ani bir ısınma olduğunu söyledi. Hepsiburda'ya iade işlemi için başvurup geriye kargoladım. Değişim veya tamir yapıldıktan sonra bilgi için buraya yazarım kronik bir hata mıdır yoksa benim şansızlığım mı bilemiyorum. Aynı model ekran kartı kullanan varsa lütfen belirtsin.
Hepsiburada anında iade alıp paramı geri verdi.

Aynı sorun bende de var ama Ekran kartından mı çözmüş değilim. 700W PSU'um var ve sistemi 1 hafta önce kurdum. Özellikle oyunlarda (Lol) az önce kapandı hatta. Dishonored oynuyorum onda kapanma olmadı ama Lolde 15 dk özel oyun kurup oynadım kapanmadı, normal oyuna girdim kapandı. Çok garip ve dengesiz bir durum.
Benim pc özellikleri,

ANAKART : ASUS B450M-PRIME
İŞLEMCİ : AMD RYZEN 5 2600
RAM : XPG 8 GB 3000 Mhz
GPU : Sapphire RX 580 Nitro+ OC 8GB GDDR5 256Bit DX12 Amd Radeon Ekran Kartı 11265-21-20G
PSU : 700W
SSD : Samsung EVO 970 - 500 GB

Aynı sorun bende de var ama ekran kartından mı çözmüş değilim. 700W PSU'um var ve sistemi 1 hafta önce kurdum. Özellikle oyunlarda (LoL) az önce kapandı hatta. Dishonored oynuyorum onda kapanma olmadı ama LoL'de 15 dk özel oyun kurup oynadım kapanmadı, normal oyuna girdim kapandı. Çok garip ve dengesiz bir durum.
Benim PC özellikleri,

Anakart: ASUS B450M-Prime
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600.
RAM: XPG 8 GB 3000 MHz.
GPU: Sapphire RX 580 Nitro+ OC 8GB GDDR5 256Bit DX12 Amd Radeon Ekran Kartı 11265-21-20G
PSU: 700W.
SSD: Samsung EVO 970 - 500 GB.

Çözdün mü?

Durum güncellemesi: Bilgisayarcıya götürüp baktırdım ve ekran kartında çok ani bir ısınma olduğunu söyledi. Hepsiburada'ya iade işlemi için başvurup geriye kargoladım. Değişim veya tamir yapıldıktan sonra bilgi için buraya yazarım kronik bir hata mıdır yoksa benim şansızlığım mı bilemiyorum. Aynı model ekran kartı kullanan varsa lütfen belirtsin.
Hepsiburada anında iade alıp paramı geri verdi.

Çözdün mü?

Geri
Yukarı