RX590 Nitro+ S.E vs Galax GTX 1660 Super

Sorunlu Sapphire RX590 Nitro S.E ekran kartımı servise göndermiştim, yenisiyle değiştirilip geri gönderildi. Yeni kartta durum daha beter olunca tekrar geri yolladım ve Galax GTX 1660 Super ile değişim istedim, isteğim onaylandı. Cuma günü GTX 1660S elimde olacak. Galax, forumda araştırdığım kadarıyla gayet kaliteli bir marka, bu marka ekran kartı kullanan var mı arkadaşlar? RX590'a göre fan sesi bakımından üzer mi acaba beni?

Aralarında genel olarak oyunlarda 5 FPS fark var. RDR 2'de aynı performanstalar. Forza horizon 4'tede aynı durum geçerli. 5 FPS ile GTX 1660S üstün. Alttaki videodan bakabilirsin farklara.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aralarında genel olarak oyunlarda 5 FPS fark var. RDR 2'de aynı performanstalar. Forza horizon 4'tede aynı durum geçerli. 5 FPS ile GTX 1660S üstün.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Benim takıntım fan sesi biraz hocam, fan sesi rahatsız edececek düzeyde mi diye merak etmiştim açıkçası.

1660 Super tabii, düşünmen bile hata. Bir tarafta yazılımsal sorunu bitmeyen, aldığında sorunlu gelme ihtimali yüksek bir kart, diğer tarafta işin ehli 10 numara yazılıma sahip, sorunlu gelme ihtimali bir hayli düşük olan bir kart var. NVIDIA alın. İşlemci olarak Ryzen tabii ama Ekran kartı olarak ne yazık ki AMD işlemcilerde yakaladığı başarıyı yakalayamadı.

En basitinden bir örnek, bu kullanıcı RX590 kullanıcısı ve yaşadığı yazılımsal sorun ortada. Yeni ve eski olmak üzere bütün AMD sürücülerini denemiş adam şu sorunu çözmek için ama nafile. Bu gönderinin yorumlarında ise bir kişi daha RX570 ITX'de bu sorunu yaşadığını belirtmiş. Yazılımsal sorundan kastımız bu. Bir taraftada wattman illeti var tabii ki, denk gelmesi bir hayli yüksek bir hata.

Hocam konuya yazdığınız açıklamayı bile okumadan bir hışımla yazmışım bunları :D Fan sesi bakımından sizi üzeceğini hiç sanmıyorum. Benim kullandığım RX590 S.E 2500 RPM hızlarında çalışıyordu aşırı sesliydi, GALAX'tan böyle bir şey beklemem şahsen. 2500 RPM'den iyidir yani traktör gibiydi namussuz F-16 ile kapışacak gibiydi her an.
Adsız.jpg

Son düzenleme:
1660 Super tabii, düşünmen bile hata. Bir tarafta yazılımsal sorunu bitmeyen, aldığında sorunlu gelme ihtimali yüksek bir kart, diğer tarafta işin ehli 10 numara yazılıma sahip, sorunlu gelme ihtimali bir hayli düşük olan bir kart var. NVIDIA alın. İşlemci olarak Ryzen tabii ama Ekran kartı olarak ne yazık ki AMD işlemcilerde yakaladığı başarıyı yakalayamadı.

En basitinden bir örnek, bu kullanıcı RX590 kullanıcısı ve yaşadığı yazılımsal sorun ortada. Yeni ve eski olmak üzere bütün AMD sürücülerini denemiş adam şu sorunu çözmek için ama nafile. Bu gönderinin yorumlarında ise bir kişi daha RX570 ITX'de bu sorunu yaşadığını belirtmiş. Yazılımsal sorundan kastımız bu. Bir taraftada wattman illeti var tabii ki, denk gelmesi bir hayli yüksek bir hata.

Hocam konuya yazdığınız açıklamayı bile okumadan bir hışımla yazmışım bunları :D Fan sesi bakımından sizi üzeceğini hiç sanmıyorum. Benim kullandığım RX590 S.E 2500 RPM hızlarında çalışıyordu aşırı sesliydi, GALAX'tan böyle bir şey beklemem şahsen. 2500 RPM'den iyidir yani traktör gibiydi namussuz F-16 ile kapışacak gibiydi her an.
Eki Görüntüle 493831

Hocam bir konuda sohbetleşmiştik sizinle oradan tanıdım. İade edebildim kartı şükür. İmza kısmında yazanı aldım gayet memnunum. Ucuz etin yahnisinin ucuz olduğu gerçeği..

Eki Görüntüle 493831
Çok teşekkür ediyorum hocam uzun uzun anlattığın için. Sonunda çok şükür ki kurtuldum şu karttan, bir hevesle bekliyorum işte. Merakımı gidereyim dedim gelene kadar. 😄 Herkese teşekkür ediyorum yorumlar için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı