RX590 vs GTX 1650 Super vs GTX 1660

Zeki Altay

Hectopat
Merhaba arkadaşlar alacağım sistemde XFX RX590 8 GB modeli olacak ekran kartı yeterli midir yoksa GTX 1650 Super GTX 1660 gibi kartlara mı yönelmeliyim.
Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar alacağım sistemde XFX RX590 8 GB modeli olacak ekran kartı yeterli midir yoksa GTX 1650 Super GTX 1660 gibi kartlara mı yönelmeliyim.
Yardımcı olur musunuz?
RX 590 modelinin performansı GTX 1660 ile yakındır. 1650S modelinden ise biraz daha iyidir. Bence RX 590 kalabilir. Yükseltmek istersen de 1660 Süper modelinin altında bir model seçme.

Bu tamamen bütçe ile alakalı bir mesele. Fakat burada 2 şeyi belirtmekte fayda var.
1- RX590 özellikle fiyat performans olarak aralarında alınabilecek en iyi kart. Fakat şunu unutmayın. Enerji verimliliği konusunda Nvidia kartları daha başarılı. Özellikle RX590, RX580'nin hız aşırtılmış hali gibi çalışıyor. Güç tüketimi 1660'a nispeten fazla ve sıcaklık olarak da 5-6 derece daha sıcak çalışacaktır. Bir zararı olmaz ancak kasanızın hava akışı iyi değilse problem yaşama olasılığınız var ileride.
2- Şu an bir arkadaşımda GTX 1080 ekran kartı var. Yaklaşık 2 senedir kullanıyor ve özellikle son birkaç aydır her oyunda FPS düşüşü yaşadığını dile getiriyor. Buna benzer şeyleri yaşayan insanların şikayetleriyle forumlar dolup taşıyor.
Bütün bunlar düşünüldüğünde, şahsen, 1080P çözünürlükte birkaç yıl daha AAA oyunları 60 FPS üzeri oynatabilecek kart olan RX 590'ı tercih ederdim. Ancak monitörünüz, oynadığınız - oynamayı planladığınız oyunlar vb. bunlar sizin şahsi tercihinizi belirlemeli. Ben hikayeli oyunları tercih ettiğimden 590 benim için iyi bir seçim olurdu.

Yeni konular

Geri
Yukarı