RX590 WattMan hatası ve yüksek fan sesi

Fodenist

Hectopat
Arkadaşlar, bugün değişik bir şekilde Witcher 3 oynkarken 2 defa WattMan hatası yedim.
Ama çok farklıydı.
Oyunu oynarken bir anda görüntü gitti ve monitör sinyal yok dedi ve kapandı
Ekran kartının fanları Full hızda çalıştı ve ben kapanasıya kadar devam etti.
Bilgisayarı açınca da AMD WattMan failure hatası verdi.
Sorun donanımsal mıdır yoksa programdan mı?

Arkadaşlar, bugün değişik bir şekilde Witcher 3 oynkarken 2 defa WattMan hatası yedim.
Ama çok farklıydı.
Oyunu oynarken bir anda görüntü gitti ve monitör sinyal yok dedi ve kapandı
Ekran kartının fanları Full hızda çalıştı ve ben kapanasıya kadar devam etti.
Bilgisayarı açınca da AMD WattMan failure hatası verdi.
Sorun donanımsal mıdır yoksa programdan mı?

Son düzenleme:
Donanımsal ya da yazılımsal kaynaklı olabilir bunu tam olarak bilemeyiz. Eğer yazılımsal bir sıkıntı ise sürücü değişikliği, undervolt, Frekans Mhz ve güç limiti gibi değerleri düşürmek ya da değiştirmek belki çözüm olabilir. Ayrıca XFX RX 590 kullanıyorsanız paylaştığım konudaki undervolt ayarlarını deneyebilirsiniz. Belki çözüm olabilir.

Güç kaynağı nedir? Besleme sıkıntısı da bu soruna neden olabilir yazılım da. RX 590 bu konuda biraz hassas bir kart.

Cooler Master Master Watt Lite 80Plus 600W.

Donanımsal ya da yazılımsal kaynaklı olabilir bunu tam olarak bilemeyiz. Eğer yazılımsal bir sıkıntı ise sürücü değişikliği, undervolt, frekans MHz ve güç limiti gibi değerleri düşürmek ya da değiştirmek belki çözüm olabilir. Ayrıca XFX RX 590 kullanıyorsanız paylaştığım konudaki undervolt ayarlarını deneyebilirsiniz. Belki çözüm olabilir.

Undervolt ile -50'lik bir değer verdiğimde PUBG oynarken Watt yetmiyordu.
Şu an sadece vlaorant ve CS:GO oynuyorum ancak Valorant'ta zaten değişik bir FPS sıkıntısı var 130 FPS üstünü göremiyorum undervolt yapmamam.

Cooler Master Master Watt Lite 80Plus 600W.

Undervolt ile -50'lik bir değer verdiğimde PUBG oynarken Watt yetmiyordu.
Şu an sadece vlaorant ve CS:GO oynuyorum ancak Valorant'ta zaten değişik bir FPS sıkıntısı var 130 FPS üstünü göremiyorum undervolt yapmamam.
Hocam eğer stabil bir undervolt ayarı bulursanız FPS düşüşü yaşamazsınız. Konuyu incelerseniz FPS değerlerini de paylaştım zaten. FPS sıkıntısı belki başka bir sebepten dolayı meydana geliyor olabilir.

Hocam eğer stabil bir undervolt ayarı bulursanız FPS düşüşü yaşamazsınız. Konuyu incelerseniz FPS değerlerini de paylaştım zaten. FPS sıkıntısı belki başka bir sebepten dolayı meydana geliyor olabilir.

Hocam benim dediğim gibi undervolt yerine overclock yapmam lazım işlemci ısındığından cbpyi kapattım zaten Valorant'ta düşük FPS'ler alıyorum.
165 Hz göremiyorum Valorant'ta.

Hocam benim dediğim gibi undervolt yerine overclock yapmam lazım işlemci ısındığından cbpyi kapattım zaten Valorant'ta düşük FPS'ler alıyorum.
165 Hz göremiyorum Valorant'ta.
Eğer ekran kartı sıcaklığınız da yeterliyse overclock işlemini deneyebilirsiniz. WattMan ve siyah ekran hatalarının yazılımsal açıdan net bir çözümü olmadığı için overclock işlemi bile belki çözebilir sorununuzu. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı