RX6400 nasıl bir kart?

Ömer Emrh

Decapat
Daha fazla  
Bir yerde gördüm söyle yazıyordu, burada yazanlar gibi problemleri var mı RX6400'ün varsa ne sıklıkla? Cok mu az mı?

Oyunlarda anlık takılmalar, çökme sorunları. Mavi ekran alanlar da var ama o veri yolu ile mi alakalı bilmiyorum.

Bunların işlemciyle pek alakası yok, veri yolundan dolayı böyle oluyor, sorun da sisteminin zayıflığından çok RX 6400'ün mimarisi.

Uzun yıllar AMD kullanmış bazen sorunlar yaşamış, bazen de memnun olmuş biri olarak AMD nin yazılım problemleri halen devam ediyor diyebilirim. En son 6600XT kullandım kart elime geçtiği gün DDU ile temiz driver kurduğum halde sistem kendi kendine siyah ekrana düştü ertesi gün gittim iade ettim çünkü AMD nin sorunlarıyla uğraşamam. Zaten PC dört dörtlük kusursuz bile olsa yoruyor artık adamı bir de üstüne ekran kartının yazılımsal saçmalıkları eklenince PC yi açasın gelmiyor. 6600XT yi iadeye gönderdiğim gibi RTX3060 aldım canavar gibi sorunsuz çalışıyor üstelik her driver güncellemesinde DDU gibi saçmalıklarla uğraşmak zorunda değilsiniz. AMD de DDU kullanmadan driver kur bakalım ne oluyor 🤣

Uzun yıllar AMD kullanmış bazen sorunlar yaşamış, bazen de memnun olmuş biri olarak AMD nin yazılım problemleri halen devam ediyor diyebilirim. En son 6600XT kullandım kart elime geçtiği gün DDU ile temiz driver kurduğum halde sistem kendi kendine siyah ekrana düştü ertesi gün gittim iade ettim çünkü AMD nin sorunlarıyla uğraşamam. Zaten PC dört dörtlük kusursuz bile olsa yoruyor artık adamı bir de üstüne ekran kartının yazılımsal saçmalıkları eklenince PC yi açasın gelmiyor. 6600XT yi iadeye gönderdiğim gibi RTX3060 aldım canavar gibi sorunsuz çalışıyor üstelik her driver güncellemesinde DDU gibi saçmalıklarla uğraşmak zorunda değilsiniz. AMD de DDU kullanmadan driver kur bakalım ne oluyor 🤣
Güzel hikaye yazmışsın dostum. Aldığın gün iade etmişte uğraşamazmışta :D. AMD fanboyluğu yapmıyorum ama yazdıkların tamamiyle karalama kampanyası gibi = D

Uzun yıllar AMD kullanmış bazen sorunlar yaşamış, bazen de memnun olmuş biri olarak AMD'nin yazılım problemleri halen devam ediyor diyebilirim. En son 6600XT kullandım kart elime geçtiği gün DDU ile temiz driver kurduğum halde sistem kendi kendine siyah ekrana düştü ertesi gün gittim iade ettim çünkü AMD'nin sorunlarıyla uğraşamam. Zaten PC dört dörtlük kusursuz bile olsa yoruyor artık adamı bir de üstüne ekran kartının yazılımsal saçmalıkları eklenince PC'yi açasın gelmiyor. 6600XT'yi iadeye gönderdiğim gibi RTX3060 aldım canavar gibi sorunsuz çalışıyor üstelik her driver güncellemesinde DDU gibi saçmalıklarla uğraşmak zorunda değilsiniz. AMD de DDU kullanmadan driver kur bakalım ne oluyor 🤣

RX 6400 kullanıyorum yaklaşık 1 aydır WHQL olmayan sürücü kuruyorum DDU ile eski driveri silip driver kurmuyorum eskisinin üstüne kuruyorum dediklerinin hiçbirisini yaşamadım NVIDIA fanboyluğun burada belli etmiş seni.

Bir yerde gördüm söyle yazıyordu, burada yazanlar gibi problemleri var mı RX6400'ün varsa ne sıklıkla? Cok mu az mı?

Oyunlarda anlık takılmalar, çökme sorunları. Mavi ekran alanlar da var ama o veri yolu ile mi alakalı bilmiyorum.

Bunların işlemciyle pek alakası yok, veri yolundan dolayı böyle oluyor, sorun da sisteminin zayıflığından çok RX 6400'ün mimarisi.

Problemleri yok anakartın ve işlemcinin minimum PCI-e 3.0 desteklemesi lazım yoksa ekran kartı PCI-e X4 kullandığı için oyunlarda FSP kaybı olabiliyor önerim ise PCI-e 4.0 destekleyen anakart ve işlemcide RX 6400 kullanmak.

Düzeltme: Ben PCI-e 2.0 anakartda kullanıyorum ekran kartını performansı bana yetiyor açıkçası.

Güzel hikaye yazmışsın dostum. Aldığın gün iade etmişte uğraşamazmışta :D. AMD fanboyluğu yapmıyorum ama yazdıkların tamamiyle karalama kampanyası gibi = D
Yeterli mi abisi? tanımadığın insanlara boş yapmamayı öğrenmişsindir umarım.

Dosya Ekleri

• 7777777777.jpg
    7777777777.jpg
    45,4 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:
Yetmez abisi. Senin yaşadığın sorun belki donanımsaldı nereden bileceksin? WattMan hatası illa yazılımsal olacak bir şey değil üslubunda hiç hoş değil.
Wattman hatası aldığımı kim söyledi? sistem 2-3 defa siyah ekrana düştü en son da driver komple kendi kendine silindi. Ayrıca ben AMD çöptür almayın, uzak durun falan demedim. Yaşınız kadar AMD kart geçti elime. 2008-2009 da HD4850 ile başladım AMD macerasına bana mı AMD öğretiyorsunuz? bu adamların kartları hep böyle biri memnun olur biri sorun yaşar, stabiliteyi bir türlü tutturamadılar. Ayrıca AMD nin yazılım sorunu olmadığını iddia eden gitsin bir zahmet kumda oynasın o adamla tartışmam bile.

Not: üslup demişsin de baya komik olmuş, tanımadığı insanlara hikaye anlatıyorsun diyerek yalancılıkla suçlayan birine az bile söyledim. Siz siz olun insanları tanımadan ön yargıda bulunmayın sonra rezil olursunuz.

Geri
Yukarı