RX6700 XT ve Ryzen 5 5600 PC uyumlu olur mu?

mertutux

Hectopat
Makaleler
2
Herkese merhaba; güncel ekran kartımı 6700XT ile değiştirmek istiyorum fakat bir şey merak ettim, sizce bu sistemle alacağım ekran kartı sıkıntı çıkarır mı? Güncel sistemim:

AMD Ryzen 5 5600
ASUS Prime B450M-K
16 GB 3200MHz RAM
Cooler Master MB511
Cooler Master 600W +80 PSU

Bu sistemde RX6700 XT sıkıntı çıkarır mı? Yoksa sistem gereksinimleri yeterli mi? Ve bu soruya ek olarak:

XFX Speedster SWFT 309 AMD Radeon RX 6700 XT Core RX-67XTYJFDV 12GB GDDR6 192Bit DX12 Gaming (Oyuncu) Ekran Kartı - incehesap.com

Eğer sıkıntı çıkarmazsa bu iki ekran kartı modelinden hangisini tercih etmeliyim?
(Not: Hepsiburada'da olan model ASUS'un geri ödeme kampanyasıyla 8740TL'ye düşüyor.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam geçen akşam incehesap.com gaming gecesinde rx6750xt 9200 civarına inmişti
XFX marka bence bir sonraki gaming gecesini de bekleyebilirsin, belki benzer indirimlerden yakalayabilirsin.

O ikisini boş verin bunu alın. Parçalar uyumlu darboğaz olmaz. Asus DUAL Radeon RX 6700 XT 12G 192 Bit Ekran Kartı
Benim attığım Asus modelle farkı nedir? Bir de 600W ps sizce besler mi ekran kartını?

Hocam geçen akşam incehesap.com gaming gecesinde rx6750xt 9200 civarına inmişti
XFX marka bence bir sonraki gaming gecesini de bekleyebilirsin, belki benzer indirimlerden yakalayabilirsin.
Bakalım hocam, güzel bir indirim düşerse alabilirim onu da. Ama onda darboğaz olmaz mı?

Benim attığım Asus modelle farkı nedir? Bir de 600W ps sizce besler mi ekran kartını?

Bakalım hocam, güzel bir indirim düşerse alabilirim onu da. Ama onda darboğaz olmaz mı?
Bir farkı yok aynı model daha ucuz. PSU konusunda ise kesin bir fikrim yok. 600W düzgün bir PSU ise besleyebilir. Cashback ile gelen para ile PSU alabilirsiniz

Bir farkı yok aynı model daha ucuz. PSU konusunda ise kesin bir fikrim yok. 600W düzgün bir PSU ise besleyebilir. Cashback ile gelen para ile PSU alabilirsiniz
7800’e falan denk geliyor evet. Benim attığımda 1750tl cashback var, sizinkinde 1050tl ama 1000tl falan daha ucuza geliyor yine de. Teşekkürler öneriniz için.

Fark var. Sizin attığınız normal model. Arkadaşın modeli OC'li modeli. Sizin attığınız modelde 1055 TL geri ödemesi olması lazım tam hatırlamıyorum.

Geri
Yukarı