Ryzen 1. nesil vs 3. nesil

Merhaba dostlar.

Bu benim için çok önem arz etmektedir. Çünkü bu hafta içinde bir sistem mutlaka almam gerekiyor. İndirim günlerinde vs.

Çok araştırdım, çok gezindim fakat hiçbir kisi nedense 3600 ile alakalı tam detaylı bir video atmamış.

Hani ben normalde Ryzen 5 1600 alacaktım, sonrasında 3. nesil bir işlemciye bakim dedim ve fiyati bana daha makul geldi. Almak istedim, bir araştıralım dedim ama net bir inceleme videosu yok. Isınma problemi olacağına değinilmiş birçok forum sitesinde, anlamadım.

Sizce hangisini almak daha mantıklı olur ileriye dönük olarak?

Yardımcı olur musunuz?

Hocam 3.nesil 1. nesil ile kıyaslanamaz bile çok daha iyi FPS verir.

Sanırım R5 1600 ve R5 3600 arasında kaldınız, sıfır alacaksanız muhtemelen R5 1600 AF bulursunuz yani 12nm modeli sıfır olarak mağazalarda 14nm kaldığını sanmıyorum bu da bir bakıma 2. nesil R5 2600 gibi bir şey oluyor fakat yine de R5 3600'ün tekli çekirdeği çok daha iyi ve çoklu çekirdeğide, eğer bütçe var ise kesinlikle R5 3600 alınmalı bu ikisi arasında.

Teşekkürler gerçekten sağ ol sadece hani aradaki farka değecek ve ileriye dönük bir sistem olması için hangisini almalıyım diye kararsız kaldım bu açıklayıcı oldu.
Bu sıcaklıklar bayağı yük altında olur kasa iyi ise sen oyunda göremezsin( güzel soğutucu ile )
Ek soğutucu alırsın ileride tadından yenmez.

Yani bende dedigim gibi 2 bakır borusu bir soğutucu var verho serisi bilirsiniz belki ama yetersiz kalabilir. Bu işlemci için
Stok soğutucu soğutmada yetersiz kalıyor olabilir, güzel bir kule tipi fan sorunu çözecektir.

Teşekkürler yani yanında bir de kule tipi soğutucu aliriz ozamn. Normalde yoksa ben Ryzen 1600 alacaktım.
Bu sıcaklıklar bayağı yük altında olur kasa iyi ise sen oyunda göremezsin( güzel soğutucu ile )
Ek soğutucu alırsın ileride tadından yenmez.

Evet hocam bir adet kule tipi soğutucu atabilirim. Alacağım
Kıyaslanamayacak derecede yok ediyor Ryzen 5 3600.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yani hocam demek istediginiz bu işlemci bayağı bayağı güçlü ust modellerle yarışıyor diyorsunuz. Doğru mu anladım.😊
Hocam 3.nesil 1. nesil ile kıyaslanamaz bile çok daha iyi FPS verir.
Eyw 👍

Son düzenleme:

Geri
Yukarı