Ryzen 1200 ve A320M Pro ile OC Voltajı

wizoz4

Femtopat
Daha fazla  
İşlemcim AMD Ryzen 1200. MSI A320M Pro OC anakartım var. Overclock özellikli diye aldım. Belgede de BIOS'da da overclock özelligi var. 3.1 hızdan 3.3 hız çıkartım BIOS sayesınde. Ardından 3.5 yaptım. Bilgisayar sıkıntısız açıldı fakat değişme olmadı işlemcide. Ardından 3.6 yaptım (bunların hepsinde voltaj ile oynamadım, otomatikte idi.) Bilgisayar 2 kere otomatik açıldı kapandı, ardından 3.1 düştü tekrardan 3.7 yaptım. Bu sefer ekran sıyah oldu, BIOS dahı gelmedi. BIOS pilini söktüm düzeldi. 3.3 yapıp bıraktım. Şimdi ilk defa yaptım bu işlemi. 3.8 veya 3.7 için ne voltaj vermeliyim? Anakart MSI A320M Pro OC. Ryzen 1200. Yardım beklıyorum. Teşekkürler. BIOS 2019 sürüm bu arada .2020 beta var indirmedim.

İşlemcim AMD Ryzen 1200. MSI A320M Pro OC anakartım var. Overclock özellikli diye aldım. Belgede de BIOS'da da overclock özelligi var. 3.1 hızdan 3.3 hız çıkartım BIOS sayesınde. Ardından 3.5 yaptım. Bilgisayar sıkıntısız açıldı fakat değişme olmadı işlemcide. Ardından 3.6 yaptım (bunların hepsinde voltaj ile oynamadım, otomatikte idi.) bilgisayar 2 kere otomatik açıldı kapandı, ardından 3.1 düştü tekrardan 3.7 yaptım. Bu sefer ekran sıyah oldu, BIOS dahı gelmedi. BIOS pilini söktüm düzeldi. 3.3 yapıp bıraktım. Şimdi ilk defa yaptım bu işlemi. 3.8 veya 3.7 için ne voltaj vermeliyim? Anakart MSI A320M Pro OC. Ryzen 1200. Yardım beklıyorum. Teşekkürler. BIOS 2019 sürüm bu arada. 2020 beta var indirmedim.

Her ne kadar OC yapılabilir olsada yapılmasını pek önermediğim bir işlemci. Ömrünün kısalacağına ve bir oyunda maksimum 3-5FPS arttıracağına eminim. Bunun için kalkışmanızı önermem. 3.5'i o işlemcide geçmeyin.

Size kötü bir haberim var. A320M çipsetli anakartlarda Ryzen serisi işlemciler için Overclock yapılamıyor. Yaptığınız tüm frekans ve voltaj oynatmaları sadece sisteme zarar verecektir.

Normal bir kullanıcının yapmasına imkan yok ama hadi diyelim OC yaptınız, performans olarak hiçbir şey değişmez çünkü işlemci ısındıkça yüksek frekansta kalamaz. Durum olumsuz her türlü.

O anakarttaki OC ibaresi RAM frekansı için. 3200 MHz destekliyor OC ile.

İşlemcim AMD Ryzen 1200. MSI A320M Pro OC anakartım var. Overclock özellikli diye aldım. Belgede de BIOS'da da overclock özelligi var. 3.1 hızdan 3.3 hız çıkartım BIOS sayesınde. Ardından 3.5 yaptım. Bilgisayar sıkıntısız açıldı fakat değişme olmadı işlemcide. Ardından 3.6 yaptım (bunların hepsinde voltaj ile oynamadım, otomatikte idi.) bilgisayar 2 kere otomatik açıldı kapandı, ardından 3.1 düştü tekrardan 3.7 yaptım. Bu sefer ekran sıyah oldu, BIOS dahı gelmedi. BIOS pilini söktüm düzeldi. 3.3 yapıp bıraktım. Şimdi ilk defa yaptım bu işlemi. 3.8 veya 3.7 için ne voltaj vermeliyim? Anakart MSI A320M Pro OC. Ryzen 1200. yardım beklıyorum. Teşekkürler. BIOS 2019 sürüm bu arada. 2020 beta var indirmedim.

O anakartlarda OC yapılabiliyor muydu yahu?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı