Ryzen 1400 sistemde ses, görüntü titremeleri ve anlık FPS düşüşleri

BSMKirito

Hectopat
İyi günler, sorunum başlıkta yazıldığı üzere bilgisayarımda genellikle oyun oynarken yaşadığım bir sıkıntı fakat nadiren de olsa masaüstünde hiçbir şey yapmazken başıma geliyor.
Sistemim:
ASUS GTX 1050 2 GB 128 Bit.
Ryzen 5 1400 3.2 GHz (Turbo 3.4 GHz)
8x1 GB 2400 MHz RAM.
1 TB 7200 RPM.
300W PSU.

Öncelikle kendi şüphelerimi belirteyim:
Genellikle Online oyunlar yerine yüklü hikayeli oyunlarda (Assassin’s Creed gibi) bu sıkıntıyı daha çok yaşıyorum. Bu nedenle yük altında sıkıntı yaşadığımı düşünmeye başladım. bunu da 300W'lık PSU’ma bağladım çünkü 1050 gibi bir kart 300W ile yetinemez gibime geliyor. zaten araştırdığım kadarıyla da en az 400W'lık bir güç kaynağı ile kullanılması gerektiğini, oyun içinse 500W'ın altına bile düşülmemesinin daha iyi olacağını söylüyorlar fakat ben bu bilgisayarı dükkandan toplu bir sistem halinde aldım herhangi bir değişiklik yapmadım fakat PSU takarlarken yanlış mı düşündüler gücü mü yetmiyor? Bunun dışında ekran kartım tek fanlı bu nedenle ısısından da olabilir diye düşünüyorum zaten tüm kasada toplam 3 fan var (işlemci üstünde, ekran kartı üstünde ve hava çıkışı için fan) ayrıyeten ekran kartının her yeni güncellemesini yüklüyorum yazılımsal bir karışıklık vs. olmuyordur umarım bu konu hakkında da tam olarak bir bilgi sahibi değilim yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
hocam bendede aynı sistem var işlemci değiştireceğim ama g11df bir anakart ismi değil ancak msinfo32 da o şekilde gözükmekte speccy den de g11df yazıyor ama southbridge kısmında b350 yazıyor anlayamadım. ryzen 5 3500x aldığım işlemci b350 ile uyumlu değil ama çalışmadı. Anakartı acaba sadece bu pc için üretilen bir anakart mı destek olabilirmisiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı