Ryzen 1600 12NM vs 14NM

Ladomfc

Kilopat
Yer
trabzon
Daha fazla  
Sorum şu: Ryzen 1600 12NM daha güncel fakat kutusundan Wraith Stealth çıkıyor. 14NM de ise spire. 14NM alıp 3.9GHz OC yapabilirsin bu sogutucu ile fakat Wraith Stealth'la bu biraz sıkıntı çıkarır diye düşünüyorum. 14NM alip 3.9GHz'de kullanmak daha mantikli degil mi sizce de? Yorumlariniz nedir bu konu hakkinda?

Son düzenleyen: Moderatör:
12 nm 1600 tek çekirdekte 2600 gibi performans veriyor. Stealth-Spire farkına takılma zaten çok farklı değiller.

Hayır bence değil son açtığım konuda cpu-z fotoğrafını ekledim bakabilirsin. 2. Nesil orta güncellikte ve Ryzen 5 2600’ü çoklu çekirdekte geçiyor. Tek çekirdekte çok yakın O.C yaparsın fark kapanır ama 14nm ile zor.

12NM almanız faydanıza olacaktır. Zaten o kadar düşük fiyatlı bir işlemcinin fanlarında aşırı bir fark olmaz. Sadece hava akışınız ne kadar iyiyse o kadar performans 12NM'de.

Ama wraith stealth baya yetersiz diolar ben aldimmi 3.9 ghzde kullanicam. Suan kullandigim (suan elimdeki ryzen 1200 3.9ghz 1.36v wraith stealth) işlemci oyunda 66 max gordum %100 de. Demek istediğim 12nm varyasyonlunun stok fani yeterli olurmu 3.9ghz de.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı