Ryzen 1600 sistem kendi kendine kapanıyor

blackviking

Hectopat
Merhaba arkadaşlar 6 ay önce masaüstü bilgisayar topladım. İlk günden beri durup dururken bilgisayar ekranı iki üç saniyeliğine donuyor ve ardından görüntü tamamen kayboluyor. Bu sorunu genelde hafif bir işle meşgulken yaşıyorum oyun oynarken pek olmuyor. Kasanın ışıkları ve fanları çalışmaya devam ediyor ama klavye ve farenin ışıkları sönüyor. Tüm Driver'ler ve BIOS güncel. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Sistemim:
Ryzen 5 1600.
His ice QX2 RX 580.
2x8 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar 6 ay önce masaüstü bilgisayar topladım. İlk günden beri durup dururken bilgisayar ekranı iki üç saniyeliğine donuyor ve ardından görüntü tamamen kayboluyor. Bu sorunu genelde hafif bir işle meşgulken yaşıyorum oyun oynarken pek olmuyor. Kasanın ışıkları ve fanları çalışmaya devam ediyor ama klavye ve farenin ışıkları sönüyor. Tüm Driver'ler ve BIOS güncel. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Sistemim:
Ryzen 5 1600.
His ice QX2 RX 580.
2x8 GB RAM.

AMD kartlardaki Black screen hatası gibi gözüküyor maalesef kesin bir çözümü yok.

• DDU ile ekran kartı sürücülerini silin.
  • 19.12.1 sürücüsünü indirip kurun. (RX 570 ve RX 590 ekran kartlarımda en stabil sürüm olarak 9 aydır bunu kullanıyorum.)

Eğer ki sorununuz devam ederse tekrar bildirin. Diğer parçalara bakarız.

• 19.12.1 sürücüsünü indirip kurun. (RX 570 ve RX 590 ekran kartlarımda en stabil sürüm olarak 9 aydır bunun kullanıyorum.)

Hocam RX 590 ekran kartımda benimde denemediğim sürücü kalmamıştı. Yaklaşık 3 haftadır 20.4.2 sürümünü kullanıyorum bir problem çıkmadı bakalım.

• 19.12.1 sürücüsünü indirip kurun. (RX 570 ve RX 590 ekran kartlarımda en stabil sürüm olarak 9 aydır bunu kullanıyorum.)

Deneyeceğim teşekkürler.
Güç kaynağı nedir?
Fsp hexa plus 500. Psu kaynaklı olduğunu sanmıyorum çünkü genellikle sistem boştayken bu sorunu yaşıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı