Ryzen 1700 ve RX 470 Kapanma Sorunu

Uğurcan Genç

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayar parçalarımın çoğunu yavaş yavaş değiştirdim. Sürekli bilgisayarım kapanıyordu oyun oynarken işlemci ısınıyor dedim sıvı soğutma aldım ekran kartı yetersiz dedim ekran kartı aldım. En son işlemci, anakart ve RAM'i değiştirdim. Sadece Harddiski ve power'ımı değiştirmedim.

600W gold sertifikalı bir power var işlemcim RYZEN7 1700 ekran kartım RX470 power yeterli gelir diye düşünüyordum fakat hala bilgisayarım kapanıyor. Sizce sorun Harddiskte mi yoksa power'da mı ? Cidden kafayı yiyeceğim. O kadar parça değiştirdim, mutlu mutlu oyunlarımı yüklerim fakat bilgisayar yine kapandı belki sorunu çözmeye yardımcı olur diye söyleyeyim bilgisayar kapanınca power tuşu yanıp sönüyor. Bilgisayar açılmıyor ve bilgisayarın fişini çekmedikce de sönmüyor. Sizce power'ı mı değiştireyim, harddiski mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandığınız harddisk'i HD Tune adlı program ile tarama işlemi gerçekleştirin. Herhangi bir hasar veya hatalı işlem yok ise sorun güç kaynağında olabilir. Sisteminizin voltaj değerlerini hesaplayarak sisteminize uygun bir güç kaynağı bakın.

Kullandığınız harddisk'i HD Tune adlı program ile tarama işlemi gerçekleştirin. Herhangi bir hasar veya hatalı işlem yok ise sorun güç kaynağında olabilir. Sisteminizin voltaj değerlerini hesaplayarak sisteminize uygun bir güç kaynağı bakın.
Sağolun teşekkür ederim akşam tarama işlemini gerçekleştirip bakacağım

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı