Ryzen 1800X Anlık GHz Düşme Sorunu

Dogancan57

Hectopat
Yeni PC topladım arkadaşlar. İşlemcimi de Ryzen 1800X olarak seçtim. Temel hızı 3.6 GHz olduğu için ancak sistem boşta 2'lerde çalışıyor, oyun açtığımda 3.6'ya çıkıyor ama anlık 2'ye düşüp tekrar çıkıyor 3.6'ya. Bunu sürekli tekrarlıyor. AMD Master programından baktığımda her çekirdekteki GHz anlık düşüyor. İşlemciyi test ettiğimde %100 yük bindirdiğimde hiçbir sorun yaşamadım 5 dk boyunca 65 dereceyi de geçmedi sıcaklık. BIOS'tan 3.6'ya ayarladım yine de olmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangi bir sorun görünmüyor. Performans düşüşü yaşadınız mı? BIOS ve ekran kartı sürücelerini güncellemeyi deneyin. Sistem ayarlarını maksimum performans olarak değiştirin.

Oyuna girmeden önce yüksek performans moduna alıp öyle deneyin.
42.jpg

araştırmadığım yer kalmamıştı 1 haftadır çözüm yüksek performansa ayarlamakmış hiç aklımıza gelmemişti allah razı olsun sizden . Peki bir şey daha sorucam ramlerim 3200 olmasına rağmen 3200 de çalıştırdığımızda mavi ekran alıyoruz.3000 de çalıştırdığımızda sıkıntı yok bu neden olabilir. anakartımız asus x370 pro.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı