Ryzen 2400G grafik sürücüsü bulunamadı sorunu

merst

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 2400g 16 gb ram gtx 1050 ti 4 gb
Geçenlerde bilgisayar topladım. Ne yaptıysam (BIOS güncelleme, driver güncellemeleri vesaire..) olmadı.
Ayrıca monitörüm VGA girişli. Anakartım VGA destekliydi. (MSI A320M PRO VD/S ) ama takmama rağmen görüntü alamadım maalesef. VGA to HDMI dönüştürücü alıp GTX 1050 Ti'ın HDMI girişine takarak görüntü alabildim.
Nedeni nedir? Anakartım mı bozuk? Bozuk mal mı verdiler acaba? Lütfen yardım edin.

1.png
2.png
3.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Harici ekran kartınız var, onboard üzerinden görüntü alamazsınız. Anakarttan görüntü alamamanızın sebebi bu. Ayrıca GTX 1050 Ti için Nvidia sürücüsünü kuracaksınız. APU kullanılmayacağı için sürücüsünü kurmayın. Kurabilseniz de çalıştıramayacaksınız zaten.

Harici ekran kartınız var, onboard üzerinden görüntü alamazsınız. Anakarttan görüntü alamamanızın sebebi bu. Ayrıca GTX 1050 Ti için Nvidia sürücüsünü kuracaksınız. APU kullanılmayacağı için sürücüsünü kurmayın. Kurabilseniz de çalıştıramayacaksınız zaten.

mesela önceki bilgisayarımda aftereffect vb. programlara sağtık yapıp nvidia yüksek performans ya da entegre grafik seçeneklerinden birini seçip açıyordum. şimdi yok onlar. şu an açacak olsam hangisi ile açılacak. ekran kartına fazla yüklenmek istemiyorum

mesela önceki bilgisayarımda aftereffect vb. programlara sağtık yapıp nvidia yüksek performans ya da entegre grafik seçeneklerinden birini seçip açıyordum. şimdi yok onlar. şu an açacak olsam hangisi ile açılacak. ekran kartına fazla yüklenmek istemiyorum

Çıkışı ekran kartından verdiğin için ekran kartıyla açılacak

Sorunu hallettim. Bios- settings den peg seçiliydi tam hatırlamıyorum şu an. pcı tarzı bir seçeneği işaretledim. vga dan görüntü alabiliyorum şu an. hem apu hem de gtx i kullanabildim sonunda.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı