Ryzen 2600X İçin 200-300 TL Soğutucu Önerisi

cerberus123

Kilopat
Yer
Ankara/Eskişehir
Daha fazla  
Merhaba, işlemcim Ryzen 2600X ve stok soğutucusu ile kullanmaktayım, 200-300 TL civarında bir hava soğutma almaya değer mi, arada kayda değer bir fark var mıdır? Ayrıca 200-300 TL'ye alacağım bir soğutucu stok fana göre daha az ses çıkarır mı? Stok fan sesli çalışıyor sanırım biraz, aslında bu yüzden yeni bir soğutucu düşünüyorum. (Overclock yapmayacağım).

Şu fanlar nasıldır?

Cooler Master HYPER T4 İşlemci Soğutucusu | ITOPYA
be quiet! Pure Rock İşlemci soğutucu BK009 İşlemci Fanı - Nanokatalog
be quiet! Shadow Rock Slim İşlemci soğutucu BK010 İşlemci Fanı - Nanokatalog
MSI Core Frozr L Oyuncu İşlemci Soğutucusu Fiyatı

Son düzenleyen: Moderatör:
Elinizdeki fan, sorduğunuz bütçede bulacağınız soğutucuların çoğundan daha iyi. Yükseltmenin değeceği meblağlar 600 - 700 lira civarı başlayacaktır. Boşuna masraf yapmayın.

Deep Cool Gammaxx 400'ü incelemenizi öneririm. Ben de 2600 stok fanını değiştirmek için araştırmıştım, fiyatına göre oldukça iyi. Fakat Shadow Rock Slim'den daha iyidir diyemem. Bu soğutucuda Silent Wings fan var. Ancak bildiğimiz Silent Wings'lerden değil sanırım "optimize edilmiş fan" olarak yazmışlar

Shadow Rock Slim: 1400 RPM'de -yani maksimum hızında- 23 db. Maksimum hava akımı: 67,8 CFM demişler.
Pure Rock: Buna da aynı şekilde "optimize edilmiş fan" yazmışlar. 1500 RPM'de 27 db. 51,4 CFM.
Hyper T4: 1800 RPM'de Maks. 31 db. 70 CFM.
Core Frozr L: 1800 RPM'de 34 db. 71.27 CFM.
Gammaxx 400: 1500 RPM'de 30 db. 74.34CFM .

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı