Ryzen 2600X Oyunlarda 70-80 Derece Normal mi?

squos

Hectopat
Daha fazla  
Yeni bir kasa topladım ama yükte bir oyun oynadıktan sonra işlemcimin 70C ve 80 derecelere geldiğini gördüm. 3.9 veya 4 GHz'de çalışıyor genellikle. İşlemcimin modeli AMD Ryzen 2600X ve kendi stok fanını kullanıyorum. Bu sıcaklıklar normal değilse nasıl bir soğutma alabilirim sıvı veya hava? Önerebileceğiniz bir model var mı?

Yeni bir kasa topladım ama yükte bir oyun oynadıktan sonra işlemcimin 70C ve 80 derecelere geldiğini gördüm. 3.9 veya 4 GHz'de çalışıyor genellikle. İşlemcimin modeli AMD Ryzen 2600X ve kendi stok fanını kullanıyorum. Bu sıcaklıklar normal değilse nasıl bir soğutma alabilirim sıvı veya hava? Önerebileceğiniz bir model var mı?
Havaların ısınmasıda göz önünde bulunursa normal değerler.Yeni soğutucu almaya gerek yok bence.

Son düzenleme:
Bende ryzen5 2600 var yükte 55 dereceyi geçmedi daha stok soğutucusuyla. Çünkü kasa içi everest

Bence her haliyle sonun da soğutma alacaksınız, bütçeniz varsa şimdi alın eğer yoksa idare edip sonra alırsınız.

Aynı işlemciye sahibim daha geçen gün şu ürünü aldım, çok memnunum.

Bence her haliyle sonun da soğutma alacaksınız, bütçeniz varsa şimdi alın eğer yoksa idare edip sonra alırsınız.

Aynı işlemciye sahibim daha geçen gün şu ürünü aldım, çok memnunum.

Teşekkürler hocam deneyeceğim ürünü

Cpu Boost gibi bir ayar açık oluyordu sanırım BIOS'ta. Benim de 80 leri buluyordu r5 2600. BIOS'tan kapatınca sıcaklık değerlerim 70-72 arasına düştü.
Hocam bu CPU Boost 4 GHz kullanmaya yarıyorsa bende kapatabilirim onu sonuçta 3.6 GHz bana yeter de artar bile :) Nasıl kapatabilirim ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı