Ryzen 2600X RX590 oyunlarda kapanma

mavibeyin

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ak Saray
Bilgisayar daha yeni sayılır 1 kaç ay önce aldım, ve sırasıyla oyunlara başladım CoD wwıı ve BF 1 gibi oyunları en yüksek ayarlarda oynadım çok nadir ani FPS düşüşleri oluyordu ama bu bir sıkıntı yaşatmıyordu, 2020 güncellemesi geldi RX kartlara anında güncelledim tabii ki bu bayağı bir sıkıntı çıkarttı oyunlarda hata vermeye başladı ve geri bir eski tavsiyeli sürüme düşürdüm, düzeldi oyunlarda artık sıkıntı çıkmıyordu bu zamana kadar. GTA 5 için WattMan ayarlarında küçük ayarlar yaptım ve direkt olarak bilgisayarı kapattı kendini, geri açıldığını da ayarları sıfırladım ve WattMan hatası bildirimi gitti ve GTA 5 oynamaya başladım ilk başlarda iyi gidiyordu sonradan bilgisayar kendini kapatmaya başladı ( ekran, klavye gidiyor fanlar çalışıyor sadece) sıcaklık sorunu diğerek düşündüm ve test ettim. Boşta GPU 20 - 26 derece CPU 24 -30 derece. GTA 5 ile test sırasında en yüksek ayarlarda oynadım GPU 70-79 derece CPU 50-55-60 arası gidip geliyor 2 saat falan oynadım. Bilgisayarın kendini kapatması sıcaklık değil diye düşünüyorum. Sıkıntı nerede sizce? Bunlar kış ayında bu derecelerde oluyor yaz ayında stok fan yeterli olmuyacaktır o yüzden kule tipi veya sıvı soğutucu alacağım sizce hangisi? ( Lego oyunlarında ise çok sık donmalar ve oyunların kendi kendine kapanması gibi bir sıkıntılar var. ( Oyunlara ilk girdiğimde 30 dakika 60 dakika sonrasında bu hatalar ile karşılaşıyorum 1 saat oynadıktan sonra hatalar oluyor diyebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• OCTT.png
    OCTT.png
    60,2 KB · Görüntüleme: 37
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı