Ryzen 2700x İçin Sıvı Soğutma Önerisi

GenSTAFF

Hectopat
Makaleler
1
Sistemimde Ryzen 2700x işlemci kullanıyorum. PBO açık olarak twitch yayını yapıyorum. Stok soğutucu mevcut, BIOS üzerinden 80 derece üzerine çıkınca speaker uyarı versin özelliğini açtım. CS:GO yayını sırasında birçok kez speaker uyarı veriyor, yani 80 dereceyi geçiyor işlemci ısısı. Haliyle bu durum beni çok rahatsız etti.

Termal macunu süreli 10-15 gün olmuştur. Normalde soğutucunun hazır macunu sürülü halde fakat, soğutucuyu montajlarken çok uğraştım ve macun biraz yayılmıştı. Bu yüzden söküp, yeniden macunladım. Yalnız macunu sürerken iyice kaplasın diye uğraştım, bu arada da macun biraz kurumuş olabilir bilmiyorum.

Macun sürme işlemi yapmadan önce PBO kapalı durumda AIDA64 Stres Testi yaptığımda işlemci sıcaklığını gene 80 derecelerde görmüştüm. Aslında bu yüzden yeniden macun sürmüştüm.

Uzun lafın kısası, upload hızım 3 Mbit olduğundan, kaliteli bir şekilde yayın yapmak için işlemciye "mecburen" yük bindiriyorum. Bu yüzden de 400-500 lira civarında, çift fanlı, imzamdaki sistemime uyacak bir sıvı soğutma arıyorum.

Şimdiden çok teşekkür ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam baktım attıklarınıza. Aklımdan benim de Dark ve Cooler Master geçiyordu. Düşüneceğim hocam valla çok sağ olun.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı